Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Opinie

Stefan Szczepłek: Więcej Vadisów poproszę

Fotorzepa, Waldemar Kompała
Czy Vadis Odjidja-Ofoe doprowadzi Legię do mistrzostwa? Sš na to szanse. Po œrodowych meczach w czołówce doszło do istotnych zmian.

Legia wygrała z Lechem 2:0, a zrobiła to w stylu, dajšcym jej kibicom jeszcze więcej nadziei na obronę tytułu mistrza. To był trzeci mecz w tym sezonie pomiędzy tymi drużynami, wszystkie trzy wygrała Legia. O ile losy dwóch poprzednich ważyły się dosłownie do ostatnich sekund, teraz emocji było mniej.

Warszawianie prowadzili już od siódmej minuty, kiedy po wyjštkowym, dalekim i celnym podaniu Macieja Dšbrowskiego Vadis Odjidja-Ofoe wyprzedził obrońców, pozwolił piłce odbić się dwukrotnie od ziemi i dopiero wtedy kopnšł jš idealnie w okienko. Nawet jeœli bramkarz Matus Putnocky popełnił jakiœ błšd, bo piłka przeleciała mu koło nosa, to akcja Belga zasługuje na wyjštkowe uznanie.

Jego umiejętnoœć utrzymywania się przy piłce, drybling oœmieszajšcy przeciwnika, podania jakich rywale się nie spodziewajš czyniš z Odjidji bezsprzecznie najlepszego zawodnika ekstraklasy. Kiedy prowadzi piłkę, niemal zrasta się z niš, nie musi przekładać z nogi na nogę, impet atakujšcego przeciwnika wykorzystuje dla własnych celów. Przyjemnie się na to patrzy.

Czy Vadis Odjidja-Ofoe doprowadzi Legię do mistrzostwa? Sš na to szanse. Po œrodowych meczach w czołówce doszło do istotnych zmian. Warszawianie sš liderem, o dwa punkty przed Jagielloniš, Lechem i Lechiš. Inni w walce o tytuł już się nie liczš, ale mogš pomieszać najlepszym szyki.

Przeczytaj także: Mistrz liderem. Przetasowania na szczycie tabeli ť

Nie wiadomo co się jeszcze wydarzy, bo kto się spodziewał klęski Jagiellonii w Gdańsku 0:4? Wynik jest doœć szczęœliwy dla Lechii, co nie zmienia faktu, że białostoczanie nie potrafili odpowiedzieć choćby jednš bramkš. Może to tylko kompleks Lechii, z którš (podobnie jak Lech z Legiš) ponieœli trzeciš porażkę w tych rozgrywkach i nie zdobyli w tych spotkaniach bramki.

Czy to będzie miało jakieœ znaczenie w niedzielę, kiedy do Białegostoku przyjedzie Legia, która jesieniš zwyciężyła tam 4:1? Jakkolwiek by było, ekstraklasa wreszcie jest atrakcyjna. Na Łazienkowskš przyszło 28 820 kibiców. Ale w Gdańsku, na 40-tysięcznym stadionie zebrało się zaledwie 15 tysięcy. Kiedy kibice powinni wspierać Lechię, jak nie teraz? 3108 widzów w Szczecinie (Pogoń - Bruk-Bet) to porażka wizerunkowa. Ludzie chodziliby na stadiony, gdyby było więcej Vadisów.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL