Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Hennig-Kloska: Łatwo oszczędzić 10 mld zł

Paulina Hennig-Kloska
tv.rp.pl
- Mamy w programie np. likwidację urzędów wojewódzkich. Mamy dużo reform w programie, które przeprowadzone efektywnie, dałyby oszczędnoœci. Takie 10 mld zł można bez problemu zaoszczędzić - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE Paulina Hennig-Kloska, rzeczniczka Nowoczesnej.

Prowadzšca program red. Zuzanna Dšbrowska zapytała o możliwe wspólne listy wyborcze Nowoczesnej i PO, o którym mówił m.in. poprzedni goœć poseł Marcin Kierwiński z Platformy. - Na pewno pan poseł Kierwiński nie jest odpowiedniš osobš, żeby odpowiadać na słowa Ryszarda Petru - powiedziała Hennig-Kloska.

- Oczekiwanie społeczne jest takie, żeby jednak zebrać siły. Każda partia zachowa przy tym podmiotowoœć. Teraz czekamy na odpowiedŸ Grzegorza Schetyny. Ale też SLD czy PSL, bo głównie z tymi ugrupowaniami będziemy rozmawiać - dodawała.

Następne pytanie dotyczyło służby zdrowia i protestu rezydentów, który trwa już niemal miesišc. - Od poczštku popieramy protest rezydentów. Cieszy, że bez żadnego badania wiemy czego oczekujš wyborcy -powiedziała rzeczniczka Nowoczesnej. - My zakładamy, że jeœli służba zdrowia, to taka socjalliberalna. Przede wszystkim służbę zdrowia trzeba uporzšdkować, bo dosypywanie pieniędzy niczego nie zmieni - dodała.

Jaki pomysł ma Nowoczesna na usprawnienie służby zdrowia? - Najbardziej pobudzić konkurencyjnoœć, poprawić wydatkowanie pieniędzy - mówiła Hennig-Kloska. - Lekarze rezydenci często pracujš jak normalni lekarze, więc proponowanie im stypendium, to oœmieszanie się przez PiS.

- Gdy głosowaliœmy przeciwko projektowi 500 plus, to mieliœmy na myœli to, że państwa nie stać na ten projekt, bo pienišdze sš potrzebne choćby na służbę zdrowia - powiedziała goœć programu. - Mamy w programie np. likwidację urzędów wojewódzkich. Mamy dużo reform w programie, które przeprowadzone efektywnie, dałyby oszczędnoœci. Takie 10 mld zł można bez problemu zaoszczędzić.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL