.Nowoczesna

Ryszard Petru: Kukiz'15 jest przybudówką PiS-u

PAP/Radek Pietruszka
Ryszard Petru nie wierzy, że Kukiz'15 dołączy do Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej we wspólnym froncie przeciwko reformie sądownictwa proponowanej przez PiS.

Paweł Kukiz spotkał się dziś z prezydentem Andrzejem Dudą. - Jeśli chodzi o Krajową Radę Sądownictwa, przedstawiliśmy naszą opinię - podobnie jak przy wyborze sędziów Trybunału Konstytucyjnego uważamy, że niedopuszczalne jest, by jedna opcja polityczna wskazywała sędziów, czy to do TK, czy do KRS-u - podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie Kukiz.

Na pytanie czy prezydent podzielił wątpliwości Kukiz'15, dotyczące zmian w sądownictwie Kukiz odparł: "jestem zwolennikiem tego powiedzenia: 'po czynach ich poznacie'. I zobaczymy jak się zachowa pan prezydent".

Postawę ruchu Kukiz'15 ocenił w Polsat News Ryszard Petru. - Kukiz'15 jest na kolankach u prezydenta. Nie ma szans. Nie oszukujmy się, Kukiz'15 jest przybudówką PiS-u, czasami głosuje przeciwko PiS-owi. We wszystkich kwestiach fundamentalnych są po stronie PiS-u - ocenił lider Nowoczesnej.

- Może kilku posłów myśli inaczej, ale jak myśli inaczej, to wylatuje tak jak Liroy - dodał.

Więcej: Polsat News

 

Źródło: PolsatNews

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL