Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Ryszard Petru: Kukiz'15 jest przybudówkš PiS-u

PAP/Radek Pietruszka
Ryszard Petru nie wierzy, że Kukiz'15 dołšczy do Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej we wspólnym froncie przeciwko reformie sšdownictwa proponowanej przez PiS.

Paweł Kukiz spotkał się dziœ z prezydentem Andrzejem Dudš. - Jeœli chodzi o Krajowš Radę Sšdownictwa, przedstawiliœmy naszš opinię - podobnie jak przy wyborze sędziów Trybunału Konstytucyjnego uważamy, że niedopuszczalne jest, by jedna opcja polityczna wskazywała sędziów, czy to do TK, czy do KRS-u - podkreœlił na konferencji prasowej w Sejmie Kukiz.

Na pytanie czy prezydent podzielił wštpliwoœci Kukiz'15, dotyczšce zmian w sšdownictwie Kukiz odparł: "jestem zwolennikiem tego powiedzenia: 'po czynach ich poznacie'. I zobaczymy jak się zachowa pan prezydent".

Postawę ruchu Kukiz'15 ocenił w Polsat News Ryszard Petru. - Kukiz'15 jest na kolankach u prezydenta. Nie ma szans. Nie oszukujmy się, Kukiz'15 jest przybudówkš PiS-u, czasami głosuje przeciwko PiS-owi. We wszystkich kwestiach fundamentalnych sš po stronie PiS-u - ocenił lider Nowoczesnej.

- Może kilku posłów myœli inaczej, ale jak myœli inaczej, to wylatuje tak jak Liroy - dodał.

Więcej: Polsat News

 

ródło: Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL