Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

.Nowoczesna

Petru: Berczyński? Lobbysta albo skrajny wariat

Rzeczpospolita, Robert Gardziński
To wyglšda na lobbing. Albo skrajny wariat, albo lobbysta - tak Petru skwitował wyznanie przewodniczšcego podkomisji smoleńskiej, że to on "wykończył caracale".

Lider nowoczesnej był dziœ goœciem Moniki Olejnik w "Kropce nad i".

Pytany o sytuację w MON Petru stwierdził, że "panuje tam zupełny chaos".

- Wyobrażam sobie, że 75 procent czasu Macierewicz zajmuje się Misiewiczem, 25 procent Smoleńskiem (...). To jest niepoważne - mówił. Dodał, że "elementem jednej układanki" jest wyznanie szefa podkomisji smoleńskiej Wacława Berczyńskiego, który w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" kilka dni temu powiedział, że to on "wykończył caracale" - doprowadził do zerwania przez Polskę negocjacji ws. zakupu œmigłowców od Francuzów.

Ryszard Petru stwierdził, że Berczyński jest "albo lobbystš, albo skrajnym wariatem", a sprawa zerwania negocjacji jest na tyle poważna, w kontekœcie wypowiedzi szefa podkomisji smoleńskiej, że powinna zostać dokładnie wyjaœniona.

Lider Nowoczesnej przyznał, że do końca nie zna powodu, z którego czterech jego posłów opuœciło partię. Zapewnił, że jeszcze kilka dni przed odejœciem zapewniali o chęci współpracy.

Według Petru na słabnšcš pozycję Nowoczesnej wpływa nieustajšcy konflikt między PO a PiS.

- Sytuacja jest taka, że oni sš de facto dogadani, czyli jak rzšdzi PiS, to po nim rzšdzi Platforma, po PO rzšdzi PiS. - To jest duopol, służy obu partiom - tłumaczył szef Nowoczesnej dodajšc, że jego ugrupowaniu nie udało się wedrzeć pomiędzy strony tego sporu.

Więcej - TVN24.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL