Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Nowe trasy polskiego przewoźnika: LOT poleci do Legolandu

Bloomberg
Od 2 lipca LOT poleci codziennie do Billund, miasteczka, w którym mieœci się słynny park klocków Lego - Legoland. Od poniedziałku do pištku zaplanowano po dwa rejsy dziennie

To pišty kierunek w Skandynawii obsługiwany przez LOT. Polski przewoŸnik lata już do Sztokholmu, Kopenhagi, Helsinek i Goeteborga. Zapowiedział również, że latem 2018 wróci do Oslo, stolicy Norwegii. Jest to również pišty nowy kierunek ogłoszony w tym roku przez polskiego przewoŸnika po moskiewskim lotnisku Domodiedowo, rejsach z Krakowa do Budapesztu oraz dwóch stolic bałkańskich - Skopje i Podgoricy.

Połšczenia na trasie Warszawa-Billund będš odbywały się przez cały tydzień, w tym od poniedziałku do pištku dwa razy dziennie.

Billund to lotnisko obsługujšce kilka miast w Jutlandii, w zachodniej Danii, m.in. Esbjerg, Herning, Silkeborg, Horsens i Odense. W jego bezpoœrednim sšsiedztwie znajduje się największy na œwiecie park rozrywki Legoland, największy tego typu obiekt na œwiecie. Żaden inny park tematyczny w Europie nie posiada międzynarodowego lotniska położonego tak blisko.

Podróż między Warszawš i Billund potrwa godzinę i 40 minut. Na tej trasie LOT poleci Embraerami 170 i 175. Rejsy zostały tak zaplanowane, żeby można było polecieć z Warszawy do Billund i wrócić jeszcze tego samego dnia.

Z zachodniej Danii pochodzš firmy, które majš swoje przedstawicielstwa w Polce, np. Lego, JYSK, Arla, Velux i DONG Energy. Dlatego też dla LOT Billund nie jest jedynie kierunkiem typowo sezonowym i turystycznym.

—To jeden z ważniejszych oœrodków biznesowych i naukowych w Skandynawii. Południowa Jutlandia to jeden z obszarów o najwyższym PKB na głowę w Skandynawii. W zachodniej Danii mieszka kilkadziesišt tysięcy Polaków – mówi Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej w LOT.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL