Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nowe technologie

Unikalny laptop skradziony

Razer z rozkładanymi ekranami powstał z myœlš o graczach
materiały prasowe
Dwa prototypowe laptopy Razera dla graczy wyposażone w rozkładane trzy ekrany zostały skradzione ze stoiska na wystawie CES w Las Vegas.

Komputery przygotowała firma Razer, doskonale znana graczom komputerowym z produkcji pecetów i akcesoriów. Project Valerie był jednak pomysłem unikalnym — odpowiednikiem koncepcyjnego modelu samochodu. Laptop ma trzy ekrany w rozdzielczoœci 4K — dwa z nich sš rozkładane po bokach głównego wyœwietlacza. Każdy ma przekštnš 17,3 cala.

Dwa takie laptopy pokazywane na targach CES 2017 zniknęły ze stoiska. Trzymajšc się motoryzacyjnego porównania — to tak, jakby ktoœ na wystawie wsiadł do prototypowego auta i nim odjechał. Złodzieje ukradli laptopy mimo kamer wideo, setek przechadzajšcych się goœci i ochrony patrolujšcej tereny targowe. Organizatorzy zapewniajš, że współpracujš z policjš i kwestie bezpieczeństwa traktujš bardzo poważnie.

Szef Razera Min Liang Tan przyznał, że całš sprawę traktuje jako przejaw szpiegostwa przemysłowego. Firma wyznaczyła 25 tys. dolarów nagrody za informacje, które mogš przyczynić się do ujęcia sprawców. Na Twitterze Min Liang Tan napisał: „Nasze zespoły pracowały miesišce nad projektem i wykonaniem tych prototypów. To jest oszustwo, a oszustwa tolerować nie będziemy. Ktokolwiek to zrobił nie jest chyba za mšdry".

Pojawiły się również opinie, że kradzież laptopów to chwyt marketingowy majšcy zwiększyć zainteresowanie tymi urzšdzeniami. Kradzież z pilnie strzeżonego terenu targowego CES wymagałaby wielkiej odwagi. Złodzieje muszš się liczyć z tym, że zostanš zidentyfikowani.

Laptop z trzema ekranami wysokiej rozdzielczoœci ma służyć graczom - w strzelaninach i symulacjach znacznie poszerza pole widzenia i dodaje zabawie realizmu. W praktyce laptop z trzema ekranami tej wielkoœci byłby jednak mało użyteczny - przede wszystkim przez wagę akumulatora. Te ukradzione ważyły ok. 6 kg.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL