Nieruchomości.rp.pl

Unity Tower zastąpi „szkieletora”

aktualizacja: 09.08.2017, 12:16
Foto: ROL

Strabag postawi najwyższy biurowiec w Krakowie w ramach kompleksu Unity Centre.

REDAKCJA POLECA
09.08.2017
Proximo wzięty za ponad 116 mln euro
05.08.2017
Woda sprzedaje luksusowe inwestycje deweloperskie
04.08.2017
Ule na dachu budynku. Biurowiec trochę jak pasieka
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

Strabag, firma z pierwszej trójki firm budowlanych w Polsce, postawi dla Treimorfa Project kompleks biurowo-handlowo-usługowy Unity Centre w Krakowie. Wartość kontraktu to prawie 381 mln zł netto. Kompleks będzie się składać z pięciu budynków o łącznej powierzchni użytkowej 45,8 tys. mkw. Głównym będzie przebudowany, nigdy nie ukończony wieżowiec NOT, znany jako „szkieletor" – przekształci się on w 27-kondygnacyjną wieżę Unity Tower z tarasem widokowym. Ponadto powstaną dwa siedmio- i jeden dziesięciokondygnacyjny budynek. Kompleks ma zostać oddany do użytku w latach 2019-2021.

- Budowa kompleksu Unity Centre zakończy wieloletnią historię krakowskiego "szkieletora". Cieszymy się, że Strabag będzie miał tak znaczny udział w zmianie krajobrazu miasta. To projekt szczególny pod względem wyzwań inżynierskich, ale jesteśmy do niego doskonale przygotowani – mówi cytowany w komunikacie Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabagu.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE