Tęgie głowy pod żaglami

aktualizacja: 13.09.2017, 14:16
Foto: Fotorzepa/Beata Kitowska

Spotykają się dwa razy w roku - tym razem posiedzenie odbyło się w niecodziennym miejscu, na pokładzie Daru Młodzieży. Z inicjatywy JM Rektora Akademii Morskiej w Gdyni prof.dr hab. inż. Janusza Zarębskiego, członkowie Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk obradowali pod żaglami na wodach Zatoki Gdańskiej. Poinformował o tym Portal Morski.pl.

Obok ściśle profesjonalnych, badawczych i organizacyjnych problemów omawianych podczas obrad, uczestnicy zakosztowali namiastki morskiej przygody w kontakcie z wyjątkowym żaglowcem jakim jest Dar Młodzieży. Alarmy manewrowe, stawianie i sprzątanie wielkich rejowych żagli, praca na rejach, specyfika służby i pracy na żaglowcu stanowiły niewątpliwą atrakcję dla naukowców na co dzień zajmujących się najbardziej wyrafinowanymi dziedzinami nauk technicznych. Nastrój budowała także wyjątkowo sprzyjająca pogoda - słoneczna z umiarkowanym wiatrem i łaskawym, spokojnym morzem.

Komitet Elektroniki i Telekomunikacji jest jednym z komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk, działający w ramach Wydziału Nauk Technicznych PAN. Komitet zajmuje się naukami związanymi z elektroniką i telekomunikacją oraz technikami informacyjnymi takimi  jak: teoria i modelowanie (zjawisk, elementów, układów, systemów, sygnałów), nanoelektronika i mikroelektronika (układy scalone wysokiej skali integracji), optoelektronika (technika laserowa, optoelektronika obrazowa, fotowoltaika, technika światłowodowa, fotonika), sygnały (cyfrowe i analogowe przetwarzanie sygnałów), układy i systemy (teoria i aplikacje systemów elektronicznych), materiały i technologie (wytwarzanie układów elektronicznych w warunkach badawczych i przemysłowych), inżynieria sprzętu i oprogramowania (integracja sprzętu i oprogramowania, układy FPGA/VHDL, układy DSP, inżynieria komputerowa).

Według zgodnej opinii uczestników, trudne zadanie przed organizatorami kolejnych posiedzeń KEiT. Poprzeczka postawiona przez Akademię Morską sięga poziomem rei Daru Młodzieży.

- Portal Morski.pl, k.k.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE