Biorą oni udział w międzynarodowym konkursie Hyperloop POD Competition organizowanym przez amerykańską firmę SpaceX. Jako pierwsza wystrzeliła w kosmos rakietę Falcon 9, która po kilkunastu minutach lotu, wylądowała w tym samym miejscu. Teraz realizuje kolejny pionierski projekt - ultraszybki, lewitujący pojazd, który mógłby poruszać się z prędkością 1200 km/h. Właśnie dlatego chce zaangażować w jego budowę inżynierów i pasjonatów nowych technologii.

Zgodnie z założeniami konkursu, ma to być lewitujący pojazd poruszający się w zamkniętej rurze o niskim ciśnieniu, aby ograniczyć wszelkie opory ruchu. Pojazd na początku ma być rozpędzany do maksymalnej prędkości, później ma się poruszać siłą początkowego rozpędu, cały czas lewitując.

Do konkursu zgłosiło się 1200 drużyn z całego świata, do drugiego etapu zakwalifikowano 300, wśród nich polski zespół Hyper Poland. Studenci z Wrocławia zajmują się napędem elektrycznym i poziomowaniem lewitacyjnym pojazdu podczas ruchu, studenci z Warszawy - stroną aerodynamiczną projektu. W kolejnym etapie, na początku lutego, znajdzie się 20 drużyn, które będą musiały zbudować swój pojazd w wersji pomniejszonej. Konkurs nie jest jedynie ćwiczeniem inżynierskim, w Stanach Zjednoczonych jest już wyznaczona dla pojazdu 600-kilometrowa trasa między Los Angeles a San Francisco.