Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

24. rocznica śmierci Jarosława Ziętary. W Poznaniu palš znicze pod jego domem

www.facebook.pl
Przed południem na Kolejowej 49 w Poznaniu, gdzie mieszkał przed laty dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego" Jarosław Ziętara, jego znajomi i przyjaciele zapalajš znicze.

Do akcji może przyłšczyć się każdy na Facebooku, pokazujšc, że pamięta o Jarosławie Ziętarze.

Dziœ mijajš dokładnie 24 lata od uprowadzenia i zamordowania dziennikarza. Zbrodnia ta do tej pory nie została osšdzona. O Jarosławie Ziętarze pamiętajš jego znajomi. Na Facebooku powstało wydarzenie "Jarosław Ziętara - pamiętamy. 24 rocznica nieosšdzonej zbrodni".

Każdy może zapalić wirtualny znicz. - Pokażmy, że pamiętamy o Jarku Ziętarze bioršc udział w wydarzeniu, czy je udostępniajšc – apelujš znajomi dziennikarza. Zapraszajš też osoby na ul. Kolejowš 49 w Poznaniu na godz. 10, by zapalić znicz pod kamienicš w której mieszkał dziennikarz i spod której został uprowadzony, a kilka dni póŸniej zamordowany.

Nadal trwa zbiórka społeczna na tablicę upamiętniajšcš Jarosława Ziętarę, która ma zostać umieszczona na kamienicy przy ul. Kolejowej. Wpłat można dokonywać na konto Komitetu Społecznego Upamiętnienia Jarosława Ziętary SGB-Bank 09 1610 1133 2003 0220 0022 0001.

Na swojej stronie Komitet informuje, że obecnie zakończony został etap konsultacji społecznych projektu tablicy.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL