Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

Opozycja chce odwołania Rachonia. TVP wydaje komunikat

YouTube
Partie opozycyjne chcš, by Telewizja Polska usunęła z funkcji prowadzšcego program „Woronicza 17” Michała Rachonia. Centrum Informacji TVP wydało komunikat w tej sprawie.

Andrzej Halicki z PO, PIotr Misiło z Nowoczesnej i Adam Struzik z PSL opuœcili studio programu "Woronicza 17" emitowanego przez TVP Info w proteœcie przeciwko poœwięceniu dużej częœci programu doniesieniom Radia Szczecin ws. mieszkania wynajmowanego przez Stanisława Gawłowskiego, posła PO, który trafił do aresztu w zwišzku z zarzutami korupcyjnymi.

Posłowie opozycji wyrazili oburzenie, że prowadzšcy program Michał Rachoń tyle czasu poœwięca tabloidowemu - jak mówił Misiło - tematowi zamiast rozmawiać o zorganizowanym w Warszawie w sobotę Marszu Wolnoœci. Czytaj więcej

Na zorganizowanej póŸniej konferencji prasowej politycy opozycji domagali się usunięcia Rachonia z funkcji prowadzšcego program "Woronicza 17".

Dziœ komunikat w tej sprawie wydało Centrum Informacji TVP.

"TVP oœwiadcza, że politycy nie majš wpływu na obsadzanie stanowisk redaktorskich w TVP, ani na dobór goœci pojawiajšcych się w audycjach telewizji publicznej. Program „Woronicza 17” jest jednym z najpopularniejszych na antenie TVP Info, a redaktor Michał Rachoń cieszy się sympatiš wœród widzów- jest to dla nas najlepsza ocena programu" - przekazano.

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL