TVP pozwie Makłowicza

aktualizacja: 19.03.2017, 23:01
Foto: Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license, fot. Bieniecki Piotr

W ciągu najbliższych kilku dni Telewizja Polska skieruje do sądu pozew przeciwko Robertowi Makłowiczowi.

REDAKCJA POLECA
20.03.2017
Jacek Kurski odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

"TVP nie może tolerować sytuacji, w której autor finansowanego i promowanego przez nią przez lata programu burzy zasady lojalności i współpracy" - cytuje Onet.pl pismo TVP przesłane Wirtualnym Mediom.

Telewizja ma zamiar pozwać Makłowicza o ochronę dóbr osobistych TVP i "atakowanych" przez Makłowicza jej współpracowników oraz "żądać odszkodowania adekwatnego do poniesionych strat wizerunkowych i publicznych przeprosin".

Jak piszą autorzy pisma przesłanego Wirtualnym Mediom, Robert Makłowicz "nie szukał dialogu ze swoim wieloletnim pracodawcą, a jedynie szybkiego rozgłosu w innych mediach".

W ubiegłym tygodniu Robert Makłowicz zaprotestował przeciwko zamieszczeniu jego zmanipulowanej wypowiedzi w spocie reklamującym TVP. W reakcji na to TVP zdjęła z ramówki jego program "Makłowicz w podróży"  i przekazała krytykowi kulinarnemu decyzję o rozwiązaniu z nim umowy.

W proteście przeciwko decyzji Telewizji Polskiej internauci 2 kwietnia organizują przed gmachem TVP "Wielkie gotowanie".

"W ramach sprzeciwu wobec wyrzucenia Pana Roberta z TVP proponujemy wspólne gotowanie potraw pod siedzibą TVP i wspólne oglądanie jego programu. Nie mamy wątpliwości, że decyzja ta miała charakter czysto polityczny i nie miała najmniejszego związku z poziomem programu kulinarnego Pana Roberta" - piszą organizatorzy.

 

Komentarz dnia
Żródło: Onet.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE