Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Media

TVP pozwie Makłowicza

Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license, fot. Bieniecki Piotr
W ciągu najbliższych kilku dni Telewizja Polska skieruje do sądu pozew przeciwko Robertowi Makłowiczowi.

"TVP nie może tolerować sytuacji, w której autor finansowanego i promowanego przez nią przez lata programu burzy zasady lojalności i współpracy" - cytuje Onet.pl pismo TVP przesłane Wirtualnym Mediom.

Telewizja ma zamiar pozwać Makłowicza o ochronę dóbr osobistych TVP i "atakowanych" przez Makłowicza jej współpracowników oraz "żądać odszkodowania adekwatnego do poniesionych strat wizerunkowych i publicznych przeprosin".

Jak piszą autorzy pisma przesłanego Wirtualnym Mediom, Robert Makłowicz "nie szukał dialogu ze swoim wieloletnim pracodawcą, a jedynie szybkiego rozgłosu w innych mediach".

W ubiegłym tygodniu Robert Makłowicz zaprotestował przeciwko zamieszczeniu jego zmanipulowanej wypowiedzi w spocie reklamującym TVP. W reakcji na to TVP zdjęła z ramówki jego program "Makłowicz w podróży"  i przekazała krytykowi kulinarnemu decyzję o rozwiązaniu z nim umowy.

W proteście przeciwko decyzji Telewizji Polskiej internauci 2 kwietnia organizują przed gmachem TVP "Wielkie gotowanie".

"W ramach sprzeciwu wobec wyrzucenia Pana Roberta z TVP proponujemy wspólne gotowanie potraw pod siedzibą TVP i wspólne oglądanie jego programu. Nie mamy wątpliwości, że decyzja ta miała charakter czysto polityczny i nie miała najmniejszego związku z poziomem programu kulinarnego Pana Roberta" - piszą organizatorzy.

 

Źródło: Onet.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL