Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

TVP pozwie Makłowicza

Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license, fot. Bieniecki Piotr
W cišgu najbliższych kilku dni Telewizja Polska skieruje do sšdu pozew przeciwko Robertowi Makłowiczowi.

"TVP nie może tolerować sytuacji, w której autor finansowanego i promowanego przez niš przez lata programu burzy zasady lojalnoœci i współpracy" - cytuje Onet.pl pismo TVP przesłane Wirtualnym Mediom.

Telewizja ma zamiar pozwać Makłowicza o ochronę dóbr osobistych TVP i "atakowanych" przez Makłowicza jej współpracowników oraz "żšdać odszkodowania adekwatnego do poniesionych strat wizerunkowych i publicznych przeprosin".

Jak piszš autorzy pisma przesłanego Wirtualnym Mediom, Robert Makłowicz "nie szukał dialogu ze swoim wieloletnim pracodawcš, a jedynie szybkiego rozgłosu w innych mediach".

W ubiegłym tygodniu Robert Makłowicz zaprotestował przeciwko zamieszczeniu jego zmanipulowanej wypowiedzi w spocie reklamujšcym TVP. W reakcji na to TVP zdjęła z ramówki jego program "Makłowicz w podróży"  i przekazała krytykowi kulinarnemu decyzję o rozwišzaniu z nim umowy.

W proteœcie przeciwko decyzji Telewizji Polskiej internauci 2 kwietnia organizujš przed gmachem TVP "Wielkie gotowanie".

"W ramach sprzeciwu wobec wyrzucenia Pana Roberta z TVP proponujemy wspólne gotowanie potraw pod siedzibš TVP i wspólne oglšdanie jego programu. Nie mamy wštpliwoœci, że decyzja ta miała charakter czysto polityczny i nie miała najmniejszego zwišzku z poziomem programu kulinarnego Pana Roberta" - piszš organizatorzy.

 

ródło: onet.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL