Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Powstaje sieć salonów wirtualnej rozrywki

DISCO:VR tak nazywać się będzie polska sieć salonów gier w tzw. wirtualnej rzeczywistoœci (VR). Pierwsza placówka działa już w Warszawie na Mokotowie, drugi salon otwarty zostanie w Kielcach.
Za projektem stoi Bogumił Jankiewicz, który chce w ten sposób powtórzyć sukces zbudowanej przez siebie sieci restauracji Bobby Burger. Do 2021 r. chce otworzyć łšcznie 60 nowych salonów gier VR. Globalni giganci – sieć IMAX czy koncern HTC – zapowiadajš powstanie setek centrów VR na całym œwiecie. IMAX, który w styczniu ogłosiła kolejne lokalizacje swoich kin VR, obiecujšcych widzom doznania, jakich jeszcze nie mieli okazji doœwiadczyć. Nie próżnujš też twórcy inicjatywy The Void – futurystyczny salon gier VR w cišgu kolejnych pięciu lat ma wzbogacić się o 300 kolejnych lokalizacji. O największy rozmach pokusiło się HTC, które zapowiada z kolei otwarcie łšcznie tysišca kawiarenek VR na wzór tych, które stworzyli już w ubiegłym roku w Chinach. W Polsce pionierem w upublicznianiu wirtualnej rzeczywistoœci jest DISCO:VR. W salonach polskiej sieci fani VR będš mogli przetestować możliwoœci gogli Oculus Rift czy HTC Vive. Wirtualna rzeczywistoœć, choć niektórzy nadal podchodzš do jej możliwoœci dosyć sceptycznie, to wcišż jedna z najdynamiczniej rozwijajšcych się technologii na œwiecie.
Mieszczšcy się na Mokotowie DISCO:VR to – jak przekonuje jego twórca – największe obecnie w Europie centrum wirtualnej rzeczywistoœci. Kielecka placówka – zlokalizowana w galerii Echo – działać będzie na zasadzie franczyzy.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL