Są plany zmian w opłatach za media

aktualizacja: 31.01.2017, 19:53
Foto: Fotorzepa/Mateusz Pawlak

Projekt zmian w przepisach dotyczących pobierania abonamentu radiowo-telewizyjnego powstanie w dwa lub trzy najbliższe tygodnie.

REDAKCJA POLECA
31.05.2017
#RZECZoBIZNESIE: Maciej Stanecki: Ustawa poprawi ściągalność abonamentu
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Tak zapowiedział we wtorek Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury. Nie podał konkretów nowych rozwiązań, nadmieniając tylko, że ma on „wreszcie umożliwić sensowne, cywilizowane funkcjonowanie telewizji i radia, umożliwić wreszcie w Polsce ściąganie abonamentu".

Planowany projekt ma dotyczyć zmian w obecnie obowiązujących zasadach dotyczących abonamentu radiowo-telewizyjnego. – Inną kwestią są ewentualne prace nad zmianą tych form finansowania mediów publicznych, bo to wymaga zgody Komisji Europejskiej – powiedział Gliński.

Jednocześnie, jak podał portal Money.pl, w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji trwają prace nad nowym projektem opłaty audiowizualnej, która miałaby wynosić miesięcznie 6,33 zł. Money.pl oszacowało, że przy takim rozwiązaniu media publiczne dostawałyby rocznie do podziału 2,7 mld zł (przy starym systemie abonamentowym według prognoz KRRiT ma się udać w tym roku zebrać 635 mln zł abonamentu).

O tym, że trwają prace nad nową ustawą abonamentową, mówił też w mediach Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych i poseł PiS. Według jego słów największym problemem jest forma ściągania nowej opłaty na media publiczne.

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE