Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Analitycy wróżš: Apple kupi Netflixa

Bloomberg
Analitycy amerykańskiego banku City przewidujš, że istnieje aż 40 proc. prawdopodobieństwo, że Apple przejmie w tym roku Netflixa. Wszystko dzięki Donaldowi Trumpowi.

Administracja Donalda Trumpa wdraża nowe regulacje dotyczšce firm, które za pomocš powišzanych spółek trzymajš œrodki poza USA lub płacš podatki gdzie indziej. Nowe regulacje pozwolš niemal bezboleœnie finansowo przetransferować koncernowi Apple z powrotem do Stanów 252 mld dol. Eksperci Jim Suva i Asiya Merchant - specjalizujšcy się w badaniu rynku przewidujš, że zaledwie 30 proc. tej kwoty wystarczy, by przejšć Netflixa. Ich zdaniem Apple "ma za dużo gotówki", z którš nie wie co robić i zakup platformy wideo wydaje się najbardziej rozsšdnym wyjœciem.

Analitycy rynku wskazujš, że motywacjš do przejęcia Netflixa przez Apple może być przejęcie przez Disneya filmowej częœci 21st Century Fox. Disney wycofał swoje filmy z Netflixa i zapowiedział stworzenie własnej platformy wideo.

Netflix już zapowiedział na 2018 rok inwestycje w wskoœci 8 mld we własne produkcje, a Apple ma uruchomić w tym roku nowš usługę wideo. Także platforma wideo Amazona zapowiada rozwój i inwestycje.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL