Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Branża hazardowa: blokowanie nielegalnych stron może być nieskuteczne

Prowadzenie działalnoœci w zakresie gier liczbowych, loterii pieniężnych, gry telebingo oraz gier na automatach poza kasynem objęte jest monopolem państwa.

Podobnie zresztš jak urzšdzanie gier hazardowych w internecie, z wyjštkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych - wynika z nowej ustawy hazardowej podpisanej trzy dni temu przez prezydenta.

Ustawa przewiduje możliwoœć blokowania dostępu do nielegalnych stron internetowych oraz „utrudnianie wykonywania płatnoœci na rzecz podmiotów oferujšcych nielegalne gry hazardowe w internecie". Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich (SPiPFB) pozytywnie oceniło nowelizację, która - ich zdaniem - daje realnš szansę na naprawę rynku zakładów wzajemnych w Polsce. Dziœ rynek ten zdominowany jest przed podmioty działajšce nielegalnie. Dlatego, jak podkreœla Marta Kostka, prezes SPiPFB, kluczowš kwestiš będzie efektywne wdrożenie i przestrzeganie nowych przepisów. - Realizacja intencji ustawodawcy możliwa będzie wyłšcznie wtedy, gdy organy państwa opracujš i zaimplementujš sprawne narzędzia pozwalajšce na pełnš egzekucję prawa.

Ograniczanie działalnoœci nielegalnych operatorów wymagać będzie determinacji oraz zdecydowanych działań ze strony państwa. Stanowczoœć w prawidłowym wdrażaniu nowego prawa ma szczególne znaczenie w œwietle informacji sugerujšcych, że blokowanie stron nielegalnych operatorów i płatnoœci, wprowadzone ustawš, mogš okazać się nieskuteczne - zaznacza prezes SPiPFB. Dodaje przy tym, że stowarzyszenie wyraża gotowoœć do wsparcia działań państwa w opracowaniu mechanizmów i narzędzi pozwalajšcych na jak najskuteczniejszš egzekucję nowego prawa.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL