Reklama
Rozwiń

Branża hazardowa: blokowanie nielegalnych stron może być nieskuteczne

Prowadzenie działalności w zakresie gier liczbowych, loterii pieniężnych, gry telebingo oraz gier na automatach poza kasynem objęte jest monopolem państwa.

Publikacja: 02.01.2017 11:33

Podobnie zresztą jak urządzanie gier hazardowych w internecie, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych - wynika z nowej ustawy hazardowej podpisanej trzy dni temu przez prezydenta.

Ustawa przewiduje możliwość blokowania dostępu do nielegalnych stron internetowych oraz „utrudnianie wykonywania płatności na rzecz podmiotów oferujących nielegalne gry hazardowe w internecie". Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich (SPiPFB) pozytywnie oceniło nowelizację, która - ich zdaniem - daje realną szansę na naprawę rynku zakładów wzajemnych w Polsce. Dziś rynek ten zdominowany jest przed podmioty działające nielegalnie. Dlatego, jak podkreśla Marta Kostka, prezes SPiPFB, kluczową kwestią będzie efektywne wdrożenie i przestrzeganie nowych przepisów. - Realizacja intencji ustawodawcy możliwa będzie wyłącznie wtedy, gdy organy państwa opracują i zaimplementują sprawne narzędzia pozwalające na pełną egzekucję prawa.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Media
Donald Trump: Mamy nabywcę dla TikToka. Na sprzedaż musi zgodzić się Pekin
Media
Szefowa wyszukiwarek Google’a: AI stworzy wiele możliwości, ale trzeba być ostrożnym
Media
Donald Trump odsuwa termin sprzedaży TikToka. „Nie chce, by aplikacja zniknęła”
Media
Disney broni Dartha Vadera przed AI. „Midjourney to bezdenna studnia plagiatu”
Media
Wolność słowa dla ludzi, nie dla sztucznej inteligencji