Branża hazardowa: blokowanie nielegalnych stron może być nieskuteczne

aktualizacja: 02.01.2017, 12:33

Prowadzenie działalności w zakresie gier liczbowych, loterii pieniężnych, gry telebingo oraz gier na automatach poza kasynem objęte jest monopolem państwa.

REDAKCJA POLECA
21.02.2017
Staniszewski: chciałbym tworzyć gry, które będą prowokowały do myślenia
08.01.2017
Gry hazardowe: państwo bedzie miało wyłaczność na wiele gier hazardowych
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Podobnie zresztą jak urządzanie gier hazardowych w internecie, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych - wynika z nowej ustawy hazardowej podpisanej trzy dni temu przez prezydenta.

Ustawa przewiduje możliwość blokowania dostępu do nielegalnych stron internetowych oraz „utrudnianie wykonywania płatności na rzecz podmiotów oferujących nielegalne gry hazardowe w internecie". Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich (SPiPFB) pozytywnie oceniło nowelizację, która - ich zdaniem - daje realną szansę na naprawę rynku zakładów wzajemnych w Polsce. Dziś rynek ten zdominowany jest przed podmioty działające nielegalnie. Dlatego, jak podkreśla Marta Kostka, prezes SPiPFB, kluczową kwestią będzie efektywne wdrożenie i przestrzeganie nowych przepisów. - Realizacja intencji ustawodawcy możliwa będzie wyłącznie wtedy, gdy organy państwa opracują i zaimplementują sprawne narzędzia pozwalające na pełną egzekucję prawa.

Ograniczanie działalności nielegalnych operatorów wymagać będzie determinacji oraz zdecydowanych działań ze strony państwa. Stanowczość w prawidłowym wdrażaniu nowego prawa ma szczególne znaczenie w świetle informacji sugerujących, że blokowanie stron nielegalnych operatorów i płatności, wprowadzone ustawą, mogą okazać się nieskuteczne - zaznacza prezes SPiPFB. Dodaje przy tym, że stowarzyszenie wyraża gotowość do wsparcia działań państwa w opracowaniu mechanizmów i narzędzi pozwalających na jak najskuteczniejszą egzekucję nowego prawa.

POLECAMY

KOMENTARZE