MŚ w Rosji

Rosja - Arabia Saudyjska 5:0. Pewny początek gospodarzy mundialu

AFP
Pięć bramek oglądali kibice zgromadzeni na Łużnikach w Moskwie. Gospodarze - Rosjanie pokonali Arabię Saudyjską 5:0 w pierwszym meczu mistrzostw świata.

Przed meczem w Rosji głośno mówiło się o formie reprezentacji. Na choćby przyzwoity występ reprezentacji mało kto liczył. Większość kibiców pogodziła się z tym, że awans z tej słabiutkiej grupy byłby wynikiem ponad stan.

Reprezentację gospodarzy prowadzi Stanisław Czerczesow, doskonale znany polskim kibicom, gdyż zanim objął kadrę, zdobył mistrzostwo Polski z Legią Warszawa.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 13. minucie. Po dośrodkowaniu Gołowina do piłki doszedł Gazinski. Strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Tuż przed przerwą na 2:0 wynik podwyższył Denis Czeryszew. Zawodnik gospodarzy pojawił się na boisku w 24. minucie. Zastąpił kontuzjowanego Dzagojewa.

W 71' minucie gospodarze strzelili kolejną bramkę. Kolejnego gola zdobył rezerwowy. Dziuba otrzymał dokładne dośrodkowanie od Gołowina i pokonał Al-Muaioufa.

W doliczonym czasie gry Rosjanie podwyższyli wynik na 4:0. Swoją drugą bramkę strzelił Czeryszew. Gdy wszyscy myśleli, że wynik nie ulegnie już zmianie, gospodarze dołożyli kolejne trafienie. Rzut wolny na gola zamienił Gołowin.

W drugim meczu pierwszej kolejki grupy A Egipt zmierzy się z Urugwajem. Początek meczu jutro o godzinie 14.

Źródło: rp.pl