Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

MΠw Londynie

MŚ w Londynie. Organizatorzy przeproszš Usaina Bolta

AFP
Na MŒ w Londynie Brytyjczycy wygrali męskš sztafetę 4x100 m. W biegu kontuzji doznał Jamajczyk Usain Bolt. Jego koledzy z reprezentacji uważajš, że do kontuzji doprowadziła decyzja organizatorów.

Brytyjczycy pokonali dystans w 37,47, co jest rekordem Europy (poprzedni wynosił 37,73 i został ustanowiony w 1999 roku). Srebro zdobyli Amerykanie - 37,52, a bršz Japończycy - 38,04.

Bolt już wczeœniej zapowiedział, że tym startem zakończy karierę. Jamajczyk po pokonaniu kilkunastu metrów zaczšł kuleć, a po chwili upadł na bieżnię. Leżał na niej jeszcze przez jakiœ czas.

Przedstawiciel służb medycznych pojawił się póŸniej koło niego z wózkiem, ale Jamajczyk odmówił skorzystania z niego i przekroczył metę, kuœtykajšc w towarzystwie kolegów z reprezentacji przy aplauzie 56-tysięcznej widowni.

Koledzy z reprezentacji uważajš, że do kontuzji doprowadziła decyzja organizatorów. Przed startem Bolt przez ponad 40 minut czekał w zimnym pomieszczeniu. W tym czasie na stadionie odbyły się dwie medalowe prezentacje. 

Za długo nas tam trzymali. Usainowi było po prostu zimno. Zresztš sam mi powiedział, że to jest szaleństwo - powiedział Yohan Blake.

- Robiliœmy wszystko, aby się dobrze dogrzać i mieć ciepłe mięœnie do startu. To jednak było absurdalne, czekać tak długo - mówił Omar McLeod.

Brytyjski dziennik "The Guardian" informuje, że dziœ wieczorem Bolt zostanie oficjalnie przeproszony. Na stadionie wyemitowany będzie film podsumowujšcy karierę Jamajczyka. Rekordzista œwiata wykona honorowe okršżenie po bieżni.

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL