Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Aerofłot: Kibice mundialu polecš za 5 rubli

Bloomberg
Rosyjski przewoŸnik zaoferuje kibicom przeloty po 5 rubli czyli równowartoœć 32 groszy w jednš stronę. Ale tylko dla kibiców Sbornej.

Poinformował o tym Witalij Sewieliew dyrektor generalny Aerofłotu na spotkaniu u prezydenta Rosji. Władimir Putin zapytał, czy to prawda, że Aerofłot przewiezie kibiców bezpłatnie?

- Bezpłatnie to nie, ale za 5 rubli w jednš stronę. Chcemy, by Mistrzostwa Œwiata w Rosji były „na pištkę". Przewieziemy wszystkich rosyjskich kibiców po siatce połšczeń Aerofłotu do dowolnego miasta, w którym będš mecze mundialu. Aby uniknšć goršczki i spekulacji, bilety będziemy sprzedawać trzy dni do meczu i trzy dni po nim - opowiedział Sewieliew.

Chodzi oczywiœcie o bilety na mecze wyłšcznie rosyjskiej reprezentacji. Jeżeli dojdzie ona do finału, to chętnych na pięciorublowe bilety będzie około 70 tysięcy Rosjan.

Na razie kibice rosyjscy mogš kupić bilety na trzy mecze grupowe - 14 czerwca w Moskwie (z Arabiš Saudyjskš), 19 czerwca w St. Petersburgu (z Egiptem) i 25 czerwca w Samarze (z Urugwajem). Jeżeli Sborna wyjdzie z grupy na pierwszym miejscu to mecz 1/8 zagra 30 czerwca w Soczi, a jeżeli z drugiego to 1 lipca w Moskwie.

W œrodę 27 grudnia gazeta RBK opublikowała wynika badania rynkowego, zgodnie z którym ceny biletów między miastami-gospodarzami mundialu, w dniach tuż przed meczami, podrożały o 230 proc..Zaraz potem wicepremier Witalij Mutko zapowiedział, że wraz z Aerofłotem pracuje nad systemem tanich przelotów dla rosyjskich kibiców.

Sprawš cen biletów lotniczych w czasie mundialu zajęła się też Federalna Służba Antymonopolowa. Jak na razie nie wykryła dowodów, że przewoŸnicy sš w zmowie cenowej, co skutkuje skokowym wzrostem cen za przeloty.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL