Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Niki Lauda rezygnuje z Niki

AFP
Jeden z czterech kandydatów do przejęcia linii Niki zrezygnował - ogłosił zarzšdca masy upadłoœciowej w Wiedniu i dodał, że umowa powinna zostać zawarta w tych dniach.

Były mistrz œwiata Formuly I, założyciel tej linii w 2003 r. Niki Lauda poinformował dziennik "Die Presse" w wersji elektronicznej, że zrezygnował ze złożenia oferty.

W gronie kandydatów pozostali grupa IAG, brytyjskie biuro podróży Thomas Cook i niemieckie TUI. Według "Die Presse", który nie wymienia swych informatorów, największe szanse ma IAG.

- Tymczasowa komisja wierzycieli Niki postanowiła kontynuować negocjacje ws. sprzedaży działalnoœci biznesowej tej linii na razie z jednym kandydatem. Komisja powierzyła tymczasowemu zarzšdcy Floetherowi zadanie doprowadzenia do końca negocjacji kontraktu kupna w najbliższych dniach - oœwiadczyl w komunikacie rzecznik zarzšdcy Floethera. Nie chciał podać innych szczegółów.

Osoba zwišzana z procedurš poinformowała w Niemczech, że IAG jest ostatnim pozostałym kandydatem i nadal prowadzi negocjacje. Ta grupa złożyła najwyższš ofertę, dwucyfrowa w milionach euro - dodała.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL