Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Pierwszy Bombardier dla klienta z Korei

Wikipedia
Korean Air Lines podała, że w pištek, 22 grudnia odbierze pierwszy samolot odrzutowy serii C (C Series) kanadyjskiego Bombardiera, po miesišcach opóŸnienia z powodu problemów z silnikami.

Ich producent, Pratt&Whitney z konglomeratu UTC wstrzymał dostawy najnowszych jednostek napędowych producentom samolotów, a liniom lotniczym majšcym już samoloty z takim napędem oferował częœci zamienne.

Korean Air Est pierwszym z Azji klientem na kanadyjskie odrzutowce, w sierpniu przewidywał, że w tym roku dostanie pięć większych CS300, w paŸdzierniku prezes Walter Cho zmienił ocenę i liczył choć na jeden.

Pierwszy egzemplarz zostanie uroczyœcie wydany w pištek w Montrealu, a do Seulu dotrze 25 grudnia, drugi powinien znaleŸć się w  stolicy Korei 1 stycznia - poinformowała rzeczniczka linii. Oba samoloty zacznš od 16 stycznia obsługę połšczeń krajowych. Do końca roku linia spodziewa się odbioru oœmiu dalszych, ich flota wzroœnie zatem do dziesięciu.

Bombardier, który w paŸdzierniku ogłosił plan odstšpienia Airbusowi pakietu kontrolnego w tym programie  podał kilka dni temu, że w 2018 r. zamierza wydać klientom 40 maszyn serii C.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL