Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

easyJet zatrudnia załogi z Air Berlin

Bloomberg
Tania linia brytyjska osišgnęła ze zwišzkiem Verdi porozumienie o warunkach zatrudniania dawnych załóg Air Berlin

easyJet ogłosił wczeœniej chęć zatrudnienia około tysišca pilotów i personelu pokładowego zlikwidowanej linii po przejęciu częœci jej działalnoœci na lotnisku Berlin-Tegel i wzięciu w leasing 25 samolotów A320.

Linia poinformowała, że porozumienie z Verdi przewiduje bardzo atrakcyjne warunki dla dawnych pracowników Air Berlin, zwišzek jest też zadowolony z tej umowy. Nowi pracownicy będš zatrudniani na lokalnych umowach i będš objęci wczeœniej wynegocjowanymi układami zbiorowymi.

- Bardzo cieszy nas powitanie dawnych załóg Air Berlin w easyJet, ich doœwiadczenie doda z pewnoœciš dużej wartoœci naszej linii — oœwiadczył szef działu współpracy z firmami w easyJet Group, Stuart MacDonald. „W tych okolicznoœciach cieszy nas, że easyJet był chętny negocjować i zgodził się na uczciwe warunki w ramach naszych porozumień zbiorowych przy zatrudnianiu b. załóg Air Berlin. Sš to preferencyjna i przyspieszona procedura rekrutacyjna, porównywalne dochody dla tych, którzy zechcš przejœć do easyJet" — stwierdził w komunikacie przedstawiciel Verdi, Holger Roessler.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL