Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Nowy przewoźnik na Okęciu: Ural Airlines

Archiwum
Od 18 grudnia rosyjska linia Ural Airlines planuje rozpoczšć rejsy na nowym kierunku: Warszawa – Moskwa Domodiedowo.

To będzie również nowy przewoŸnik w Warszawie. I nowy kierunek, ponieważ i LOT i Aerofłot latajš tylko na lotnisko Szeremietiewo.

Ural Airlines wielkoœciš mogš być porównywane z LOTem. W 2016 roku linia przewiozła 6,5 mln pasażerów. Jest też liniš szybko zwiększajšcš przewozy — w I półroczu 2017 ich liczba zwiększyła się o 28 proc. Swojš głównš bazę ma w Jekaterynburgu w obwodzie swierdłowskim, drugš na lotnisku Demodiedowo w Moskwie. Pozostałe na trzecim lotnisku moskiewskim Żukowo, oraz w porcie Pułkowo w Sankt Petersburgu.

Głównš zaletš Ural Airlines, która w 1993 roku odłšczyła się od Aerofłotu, jest gęsta siatka połšczeń na terenie Rosji. We flocie ma 43 samoloty, w tym 22 Airbusy 320 (nadal trwa wymiana floty, bo linia pozbywa się starych Antonowów, Iłów i Tu 154, ma zamówionych 5 Airbusów 330) i lata nimi na 101 lotnisk.

Tej zimy na Lotnisku Chopina wyraŸnie zwiększy się liczba obsługiwanych połšczeń czarterowych. Tour operatorzy zapowiedzieli łšcznie 15 sezonowych połšczeń zimowych, wœród nich takie, jak: Bangkok, Mauritius, Rio De Janeiro, Panama, Zanzibar, Montego Bay na Jamajce, Ho Chi Minh w Wietnamie, Colombo na Sri Lance, Puerto Plata na Dominikanie, czy Santa Clara i Varadero na Kubie oraz Wyspy Zielonego Przylšdka.

Jeszcze w grudniu LOT przywróci rejsy do Berlina. Warszawa została pozbawiona połšczenia ze stolicš Niemiec po bankructwie i zamknięciu operacji przez niemieckš linię Air Berlin. Wprowadzona zostanie również dodatkowa, druga rotacja linii Qatar Airways do Dohy. Ponad to przywrócone zostały 4 sezonowe zimowe połšczenia: Eljat Ovda w Izraelu, oraz typowo narciarskie: Grenoble, Turyn i Werona (wszystkie obsługiwane przez Wizzair).

W sezonie zima 2017/18 z Lotniska Chopina obsługiwanych będzie w sumie 108 kierunków w połšczeniach regularnych przez 33 przewoŸników do 51 państw œwiata. Rejsy w niektórych kierunkach oferuje dwóch i więcej przewoŸników, np. Barcelona (LOT, Vueling, Wizz Air). Dominujšcym przewoŸnikiem jest nadal LOT, który lata do 66 portów.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL