Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Grupa Lufthansy opanowuje Berlin

Bloomberg
Swój ostatni lot Air Berlin wykona 28 paŸdziernika. Ale już wczeœniej główny beneficjent upadłego konkurenta - również niemiecka Lufthansa już teraz przejmuje połšczenia AB.

Na trasach ze stolicy Niemiec do Zurichu, Monachium, Frankfurtu i Wiednia Austrian Airlines, Swiss i sama Lufthansa podstawi większe samoloty, które majš pomieœcić wszystkich pasażerów,którzy mieli podróżować na tej trasie. Lufthansa, Swiss i Austrian przewiozš ich do swoich centrów przesiadkowych, liczšc,że ich rejsami polecš dalej. Na tych kierunkach polecš duże maszyny - Airbusy A321, A 330 i A340, oraz Boeing 767 Austriana. Zaœ w godzinach największego natężenia ruchu Lufthansa zdecydowała się nawet podstawić jumbo Boeing 747, która poleci z Berlina do Frankfurtu. Ta maszyna już wykonała 60 takich lotów.

Lufthansa, przejęła nie tylko samoloty, ale i sloty (działki czasowe startów i lšdowań) Air Berlin. Od 8 listopada zastšpi upadłego przewoŸnika w rejsach do Nowego Jorku. Zaplanowano po cztery takie połšczenia tygodniowo. Także pasażerowie z Berlina, którzy dotšd latali po Niemczech Air Berlin, teraz będš mogli się przesišœć na rejsy Lufthansy.

Z kolei Eurowings, niskokosztowa linia należšca do Grupy LH, zaoferowała wszystkim pasażerom, którzy wykupili bilety na rejsy Air Berlin po 28 paŸdziernika, że przewiezie ich za połowę normalnej ceny, pod warunkiem jednak, że ich bilety zostały wykupione przed 15 sierpnia, czyli dniem, kiedy AB ogłosił niewypłacalnoœć.

Zdaniem analityków Lufthansa zrobiła doskonały interes przejmujšc niemieckš konkurencję.

—W Berlinie jest cały czas bardzo silny popyt na podróże - uważa Daniel Roeska z Bernstein Research.

Przynajmniej częœć ruchu między Warszawš i Berlinem chce przejšć LOT, który od 4 grudnia przywraca rejsy na tej trasie. Polski przewoŸnik wczeœniej zawiesił je, ponieważ nie wytrzymał konkurencji z Air Berlin.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL