Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Air Club w międzynarodowej sieci

Bloomberg
BCD Travel przejšł 100 proc. udziałów Air Club Centrum Podróży wyspecjalizowane w organizowaniu wyjazdów służbowych.

— Nasze dotychczasowe partnerstwo z Air Club Centrum Podróży opierało się na wzajemnym zaufaniu. Przez ostatnie 12 lat dokładnie poznaliœmy nasze kultury i cele rozwojowe — mówi Stewart Harvey, Prezes BCD Travel na rynek Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Jego zdaniem to przejęcie jest kolejnym naturalnym krokiem współpracy. — Poszerzanie naszej globalnej sieci biur wpasowuje się w strategię poszukiwania dodatkowych możliwoœci wzrostu i rozwoju naszej firmy — dodaje.

Air Club został założony w 1990 roku. Zespół liczšcy ponad 100 pracowników pozostanie w Warszawie i nadal będzie działać pod markš Air Club. Firma obsługuje obecnie około 2000 klientów, z których większoœć współpracuje z Air Clubem od samych poczštków istnienia biura na rynku. Ponad 100 klientów globalnych jest już obsługiwanych w ramach partnerstwa z BCD Travel. Od 2016 roku Air Club był także oficjalnym reprezentantem BCD Meetings & Events w Polsce od 2016 roku. " Stanisław Modliński, Prezes Zarzšdu Air Club Centrum Podróży. — Współpracujemy ze sobš od dawna, dlatego ten nowy rozdział w naszej historii rozpoczynamy z pełnym zaufaniem — zapewnia Stanisław Modliński, prezes Air Club Centrum Podróży.

Wczeœniej Holendrzy przejęli m.in. skandynawskie biuro podróży Ticket Biz, BCD Travel Brasil Turismo, World Travel Services z siedzibš w USA, agencję eventowš Zibrant z Wielkiej Brytanii i agencję marketingu logistycznego Plan 365, Inc. zwiększyli udziały we wczeœniej przejętych firmach w Chinach, Hongkongu i Dubaju, jak również w USA w Acendas Travel. Firma pozyskała też nowoczesne narzędzia od GetGoing, dostawcy technologii mobilnej.

BCD Travel wyspecjalizowało się w organizowaniu podróży służbowych. Jest obecne w 108 krajach zatrudniajšc ok 13 000 pracowników. W 2016 roku jej obroty wyniosły 24,6 mld USD w 2016 roku.

Grupa BCD to firma prywatna założona w 1975 roku przez Johna Fentener van Vlissingena. W jej skład wchodzi: BCD Travel (globalna firma zarzšdzajšca podróżami klientów korporacyjnych), Travix (podróże online: CheapTickets, Vliegwinkel, BudgetAir, Flugladen i Vayama), Park 'N Fly (parkingi przy lotniskach), Airtrade Holland (konsolidacje) oraz Parkmobile International spółka joint-venture (aplikacja parkingowa).

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL