Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Lufthansa chce kupić sedno Alitalii

Bloomberg
Lufthansa zaproponowała 500 mln euro za samoloty, działki czasowe startów i lšdowań (slots) i pracowników pokładowych Alitalii - podał "Corriere Della Sera".
Według włoskiego dziennika powołujšcego się na 3 anonimowych informatorów, Lufthansa chce ponadto zmniejszyć załogę włoskiej linii liczšcš 12 tys. ludzi i ograniczyć sieć bliskich i œrednich połšczeń.

Według dziennika, administratorzy mianowani do zarzadzania liniš odrzucš zapewne te propozycje, bo władze w Rzymie chcš sprzedać Alitalię w całoœci dla uniknięcia rozdzielenia operacji w powietrzu i na ziemi.

Lufthansa oœwiadczyła, że "postanowiła nie składać oferty na całš Alitalię, ale wyrazić zainteresowanie jedynie częœciš œwiatowej siatki transportu oraz trasami europejskimi i krajowymi".

Termin składania wišżšcych ofert na Alitalię upływał 16 paŸdziernika o godz. 19.00, ale w ostatni pištek rzšd Włoch przedłużył go do 30 kwietnia, aby kandydaci mogli poprawić swe oferty. Ponadto przyznał linii dodatkowe 300 mln euro kredytu pomostowego i przedłużył do 30 wrzeœnia termin spłaty 600 mln euro,

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL