Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Bombardiery dla chińskich linii

Bloomberg
Bombardier spieszy się z zawarciem z chińskimi klientami kontraktów przed wizytš premiera Justina Trudeau w Chinach w paŸdzierniku - ujawnił członek kierownictwa koncernu.

Szef pionu finansowego działu samolotów cywilnych Bombardiera, Marc Meloche powiedział agencji Reutera, że jego firma prowadzi rozmowy z trzema największymi liniami w Chinach i z firmami leasingowymi na temat sprzedaży samolotów serii C (CSeries).

- Premier Trudeau udaje się w przyszłym miesišcu do Chin, więc jesteœmy optymistami, że Bombardier będzie w gronie tych, którzy będš mogli poinformować o umowach przy tej okazji - stwierdził. - Firma rozmawia z trzema największymi liniami, także z regionalnymi i firmami typu start-up. Wszystkie sš bardzo zainteresowane tymi samolotami.

Bombardier mocno pracuje nad uzyskaniem zamówień w Chinach, bo sprzedaż jego regionalnych odrzutowców serii C w USA jest zagrożona z powodu sporu handlowego z Boeingiem. Rzad USA ma obłożyć ich sprzedaż wstępnym cłem za subwencje.

Samoloty Bombardiera konkurujš z maszynami Embraera i z najmniejszymi Airbusa oraz  Boeinga.

Meloche powiedział też, że kilka chińskich firm leasingowych, szukajšcych okazji w tym biznesie przedstawiło wstępne warunki dotyczšce dostaw CSeries. Nowe przepisy w Chinach wymagajšce od lotniczych start-upów zaczynanie od co najmniej 25 mniejszych odrzutowców regionalnych przed wprowadzeniem większych samolotów zwiększyły nadzieje Kanadyjczyków.

Obecne modele Bombardiera zabierajš od 110 do 130 podróżnych, powyżej chińskiego limitu 100 osób dla maszyn regionalnych. Meloche wyjaœnił, że producent może dostosować się do chińskich wymogów. Bombardier mógłby ponadto rozszerzyć działalnoœć w Shenyang Aircraft Corp, która już produkuje elementy kadłuba do CSeries i QSeries. W odróżnieniu od Airbusa i Boeinga, które rozbudowujš swe zakłady w Chinach, Kanadyjczycy nie rozmawiali o możliwoœci utworzenia odrębnej fabryki w tym kraju.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL