Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

IAG startuje do Air Berlin, a wygra Lufthansa

Bloomberg
IAG złożył ofertę na pewne aktywa Air Berlin, ale spodziewa siew, że większoœć trafi do Lufthansy - powiedział Willie Walsh, szef firmy matki British Airways, Iberii, Vuelinga i Aer Lingusa

- Złożyliœmy wišżšcš ofertę na częœć Air Berlin, ale nie sšdzę, że będzie niespodziankš to, iż dostanie jš Lufthansa - powiedział na branżowej konferencji w Barcelonie. - Pod każdym względem wyglšda to tak, ze zaplanowano to, aby ułatwić Lufthansie, ale poczekajmy i zobaczymy. Nie ma jeszcze niczego oficjalnego - dodał.

Rzeczniczka IAG potwierdziła jego słowa przekazane przez portal konferencji.

Lufthansa zaproponowała 200 mln euro za Air Berlin i dodatkowe 100 mln na pokrycie kosztów operacyjnych tej linii - podała osoba zwišzana ze sprawš, potwierdzajšc dane liczbowe opublikowane przez "Bild am Sonntag".

Może upłynšć trzy miesišce od umowy kupna do uruchomienia operacji, bo muszš jš sprawdzić niemiecki i europejski organ konkurencji - dodało pismo.

W ubiegłym tygodniu komitet wierzycieli drugiej niemieckiej linii oœwiadczył, że mógłby rozmawiać o jej aktywach z Lufthansš i easyJetem i przeznaczyć 3 tygodnie na negocjacje. Obie te linie sš zainteresowane działkami startów i lšdowań Air Berlin w Duesseldorfie.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL