Lotnictwo

IAG startuje do Air Berlin, a wygra Lufthansa

Bloomberg
IAG złożył ofertę na pewne aktywa Air Berlin, ale spodziewa siew, że większość trafi do Lufthansy - powiedział Willie Walsh, szef firmy matki British Airways, Iberii, Vuelinga i Aer Lingusa

- Złożyliśmy wiążącą ofertę na część Air Berlin, ale nie sądzę, że będzie niespodzianką to, iż dostanie ją Lufthansa - powiedział na branżowej konferencji w Barcelonie. - Pod każdym względem wygląda to tak, ze zaplanowano to, aby ułatwić Lufthansie, ale poczekajmy i zobaczymy. Nie ma jeszcze niczego oficjalnego - dodał.

Rzeczniczka IAG potwierdziła jego słowa przekazane przez portal konferencji.

Lufthansa zaproponowała 200 mln euro za Air Berlin i dodatkowe 100 mln na pokrycie kosztów operacyjnych tej linii - podała osoba związana ze sprawą, potwierdzając dane liczbowe opublikowane przez "Bild am Sonntag".

Może upłynąć trzy miesiące od umowy kupna do uruchomienia operacji, bo muszą ją sprawdzić niemiecki i europejski organ konkurencji - dodało pismo.

W ubiegłym tygodniu komitet wierzycieli drugiej niemieckiej linii oświadczył, że mógłby rozmawiać o jej aktywach z Lufthansą i easyJetem i przeznaczyć 3 tygodnie na negocjacje. Obie te linie są zainteresowane działkami startów i lądowań Air Berlin w Duesseldorfie.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL