Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

IAG dołšczył do oferentów na Air Berlin

Bloomberg
Grupa IAG, właœciciel British Airways, Iberii, Vuelinga i Aer Lingus dołšczyła do kandydatów do przejęcia aktywów Air Berlin — podały 2 osoby zwišzane ze sprawš

Nie wiadomo tylko, jakš częœciš zbankrutowanej linii niemieckiej IAG jest zainteresowana. IAG odmówiła wypowiedzi na ten temat, w Air Berlin też nie było chętnych do rozmowy z dziennikarzami

Rywale Air Berlin, Condor i Eurowings planujš już uruchomienie lotów z Düsseldorfu na Karaiby, aby zaspokoić popyt wœród Niemców na słoneczne wakacje zimš po upadłoœci Air Berlin. Condor zapowiedział uruchomienie od 1 listopada lotów na Dominikanę, jamajkę, Barbados i do Meksyku. Dla obsługi tych szlaków wynajmie A330 z załogš.

Po anulowaniu przez Air Berlin dalekich lotów biura podroży zaczęły szukać przewoŸników dla klientów, którzy wykupili już pakiety urlopowe. — Staraliœmy się za z całych sił znaleŸć rozwišzanie możliwie jak najszybciej, aby utrzymać wakacyjny ruch w powietrzu — oœwiadczył prezes Condora, Ralf Teckentrup.

Z kolei tania filia Lufthansy, Eurowings uruchomi z Düsseldorfu od 8 listopada loty na Dominikanę, Kubę i do Meksyku. To drugie miasto z dalekimi lotami tej linii, oferuje je również z Kolonii, a od przyszłego roku zamierza uruchomić je z Monachium.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL