Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Regionalny C919 popularny w Chinach

Bloomberg
Państwowa firma Commercial Aircraft Corp of China (COMAC) podpisał z 4 chińskimi firmami leasingowymi umowy sprzedaży 130 regionalnych samolotów wšskokadłubowych C919, który w maju wykonał pierwszy lot

Chiny majš nadzieję, że tym największym samolotem własnej produkcji znajdš się obok Airbusa i Boeinga w lotnictwie cywilnym. Najnowsze umowy zwiększyły liczbę zamówionych samolotów do 730, kupiło je 27 klientów, w większoœci z Chin.

China Nuclear E&C Group zamówiła 40 sztuk, Huabao Leasing i AVIC International Leasing po 30, ABC Financial Leasing Banku Rolnego zadatkował 20 sztuk i zastrzegł opcję na 10 dalszych. W 2012 r. ta firma zamówiła 45 takich samolotów.

— Po sukcesie pierwszego lotu nasze zaufanie do C919 wzrosło — oœwiadczył prezes ABC Financial Leasing, Wang Yigang. Jego firma rozmawia o wynajmie tych samolotów z krajowymi i zagranicznymi przewoŸnikami, zwłaszcza z Azji Œrodkowej i Afryki, regionów, które zwišzały się z chińskš inicjatywš Jednego Pasa, Jednej Drogi.

COMAC stara się obecnie o certyfikację C919 w Europie i w USA, aby mógł dostarczać je do krajów, gdzie nie obowišzujš chińskie normy. Wejœcie do eksploatacji C919 nie nastšpi przed 2020 r.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL