Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Niechlubny rekord lotniska Berlin-Tegel

Bloomberg
Ruch lotniczy nad Berlinem roœnie, a lotnisko Berlin-Brandenburg (BER) wcišż niegotowe. Samoloty lšdujš głównie na lotnisku Tegel, które ledwo daje sobie radę z obsługš połšczeń. Nic więc dziwnego, że niemal 30 proc. wszystkich lotów z i na lotnisko jest opóŸniona.
Berliński Tegel (TXL) jest najmniej punktualnym dużym lotniskiem w całych Niemczech. Od stycznia do lipca tego roku 29,3 proc. wszystkich startów i lšdowań było opóŸnionych w stosunku do rozkładu lotu o ponad 15 minut - informuje dziennik "Bild am Sonntag", powołujšc się na dane zwišzku branżowego niemieckich lotnisk Flughafenverband ADV. Drugie berlińskie lotnisko Schönefeld (SXF) znalazło się na odleglejszym miejscu tej listy z 23 proc. spóŸnień.
Z raportu ADV wynika, że generalnie z punktualnoœciš na niemieckich lotniskach nie jest dobrze. Na największym niemieckim lotnisku we Frankfurcie nad Menem odsetek spóŸnionych samolotów wyniósł 24 procent, a  na drugim największym lotnisku w Monachium 20,2 proc. Na czele listy najbardziej niezawodnych  lotnisk sš małe lotniska regionalne. Lotnisko Weeze koło Düsseldorf może pochwalić się 87,9 proc. punktualnych startów i odlotów. Najbardziej punktualnym z dużych niemieckich lotnisk jest port lotniczy w Stuttgarcie, gdzie 82,8 proc. samolotów loduje i startuje o czasie. Właœciwie lotnisko Tegel jest do zamknięcia, jak tylko zacznie działać nowe centralne lotnisko stolicy BER. Jednak mieszkańcy Berlina sš zdania, że oba lotniska powinny nadal działać. Wraz z wyborami do Bundestagu ma się też odbyć referendum w tej sprawie. Lotnisko BER ma zostać uruchomione w 2019 roku.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL