Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Szefowa easyJeta wraca do swej branży

Brytyjska grupa tv komercyjnej ITV podała o mianowaniu obecnej prezes easyJeta, Carolyn McCall na nowego szefa, na miejsce Adama Croziera, który już odszedł.
McCall pracowała w grupie prasowej Guardian Media Group przed objęciem sterów w taniej linii lotniczej w 2010 r. Nowe stanowisko obejmie od 8 stycznia 2018. Analitycy z Citi uznali to za pozytywnš nominację, bo zwrócili uwagę, że za kadencji McCall w easyJetcie akcje tej linii zyskały na giełdzie 312 proc. w cišgu 7 lat. - Uważamy też, że jej doœwiadczenie w prasie (podczas pracy w Guardianie) jest zasadniczym atutem - dodali.
Sama pani prezes stwierdziła, że trudno jej było podjšć decyzję, ale na jej wybór miała wpływ perspektywa kierowania "fantastycznš" grupš w "dynamicznym i pobudzajšcym do działania" sektorze. W ITV będzie zarabiać 900 tys. funtów (milion euro) rocznie, a do tego dojdš premia do 180 proc. płacy zasadniczej i długoterminowy plan motywacyjny dochodzšcy do 265 proc. zasadniczych zarobków. easyJet potwierdził w odrębnym komunikacie odejœcie pani prezes z końcem roku i poinformował, że zaczšł szukać jej następcy. Druga w Europie za Ryanairem tania linia lotnicza zmniejszyła roczny zysk o 28 proc. do 30 wrzeœnia 2016 po 6 latach wzrostu na skutek deprecjacji funta po referendum o wyjœciu W.Brytanii z Unii. 14 lipca podała o utworzeniu nowej linii w Austrii, easyJet Europe, aby móc kontynuować swobodnie loty w Unii po Brexicie.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL