Szefowa easyJeta wraca do swej branży

aktualizacja: 17.07.2017, 17:10

Brytyjska grupa tv komercyjnej ITV podała o mianowaniu obecnej prezes easyJeta, Carolyn McCall na nowego szefa, na miejsce Adama Croziera, który już odszedł.

McCall pracowała w grupie prasowej Guardian Media Group przed objęciem sterów w taniej linii lotniczej w 2010 r. Nowe stanowisko obejmie od 8 stycznia 2018.
Analitycy z Citi uznali to za pozytywną nominację, bo zwrócili uwagę, że za kadencji McCall w easyJetcie akcje tej linii zyskały na giełdzie 312 proc. w ciągu 7 lat.
- Uważamy też, że jej doświadczenie w prasie (podczas pracy w Guardianie) jest zasadniczym atutem - dodali.
Sama pani prezes stwierdziła, że trudno jej było podjąć decyzję, ale na jej wybór miała wpływ perspektywa kierowania "fantastyczną" grupą w "dynamicznym i pobudzającym do działania" sektorze.
W ITV będzie zarabiać 900 tys. funtów (milion euro) rocznie, a do tego dojdą premia do 180 proc. płacy zasadniczej i długoterminowy plan motywacyjny dochodzący do 265 proc. zasadniczych zarobków.
easyJet potwierdził w odrębnym komunikacie odejście pani prezes z końcem roku i poinformował, że zaczął szukać jej następcy. Druga w Europie za Ryanairem tania linia lotnicza zmniejszyła roczny zysk o 28 proc. do 30 września 2016 po 6 latach wzrostu na skutek deprecjacji funta po referendum o wyjściu W.Brytanii z Unii.
14 lipca podała o utworzeniu nowej linii w Austrii, easyJet Europe, aby móc kontynuować swobodnie loty w Unii po Brexicie.

POLECAMY

KOMENTARZE