Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Pasażerowie United powstrzymali wylot samolotu

Bloomberg
Ze zbiornika wylewało się strumieniem paliwo. A kłopoty United na tym się nie skończyły.

Na pokładzie samolotu słynnych już linii United pasażerowie przeżyli chwile grozy. Kiedy samolot szykował się do startu z Newark do Wenecji, wybierajšce się na miesišc miodowy małżeństwo zobaczyło przez okno mocno niepokojšcy widok – ze zbiornika samolotu lało się strumieniem paliwo.

 

Próba zaalarmowania obsługi poczštkowo zakończyła się niepowodzeniem, na mężczyznę nakrzyczano i kazano mu zajšć miejsce. Potem jednak obsługa również wyjrzała przez okno i lot został wstrzymany, a wokół samolotu zaczęły kršżyć pojazdy straży pożarnej. Obsługa samolotu podziękowała œwieżo upieczonym małżonkom, piloci zaprosili ich do kokpitu na kieliszek szampana i poprosili o pokazanie nagrania wycieku. Nagranie wyraŸnie zaniepokoiło pilotów. Kobieta opowiadała „New York Post", że pracownicy United prosili jš i jej męża, by nie krytykowali linii United, gdyby umieœcili wideo w mediach społecznoœciowych.

Ale na tym dobre doœwiadczenia, jak opowiada para, się skończyły. United nie zapewniło im bowiem vouchera na nocleg, przez co musieli oni spać do 7.30 rano w strefie odbioru bagażu, aż jakiœ inny pasażer odstšpił im swój voucher w podzięce, za to co zrobili. Inny wdzięczny pasażer niedoszłego lotu zaoferował im podwiezieniem limuzynš na lotnisko JFK, skšd udało się nowożeńcom znaleŸć lot do Włoch, dzięki czemu mogli zdšżyć na wykupiony na miesišc miodowy rejs.

Według United wszystko było w porzšdku. W oœwiadczeniu przesłanym „New York Post" przewoŸnik potwierdził, że samolot został zawrócony z powodu wycieku paliwa, ale podkreœlił, że pasażerom udzielono wszelkiej pomocy w zapewnieniu noclegu i zastępczych lotów.

Jeżeli wersja nowożeńców o spaniu w strefie odbioru bagażu się potwierdzi, to byłaby już kolejna z serii wpadek United Airlines na przestrzeni ostatnich miesięcy. Przypomnijmy, że zaczęła się ona od wyrzucenia pasażera z samolotu wiosnš tego roku i od tamtej pory linie te zmagajš się z kryzysem wizerunkowym.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL