Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Ryanair każe sobie płacić za wcześniejszš odprawę i rezerwację miejsc

Bloomberg
Ryanair zmienia zasady odprawiania sięonline i rezerwowania miejsc. Pasażerowie linii muszš się liczyć z dodatkowymi kosztami albo niewygodš.

Do tej pory klienci Ryanaira mogli odprawić się przez internet nawet cztery dni przed startem. Teraz zaledwie 48 godzin. Zmiany wchodzš w życie dla biletów na loty, które będš realizowane od 13 czerwca 2018 roku.

Ryanair chce skłonić klientów do płacenia za możliwoœć wczeœniejszego rezerwowania miejsc. Za dodatkowe 4 euro pasażer będzie mógł odprawić się nawet 60 dni przed lotem i zarezerwować sobie konkretne miejsce.

PrzewoŸnik twierdzi, że dzięki nowym zasadom pasażerowie, którzy płacš za konkretne siedzenia, będš mieli więcej czasu na wybór.

Linia lotnicza poinformowała, że osoby, które kupiły bilety na loty po 13 czerwca będš mogły je bezpłatnie anulować, jeœli zmiana czasu odprawy im nie odpowiada i dostanš zwrot pieniędzy za bilety.

Dwa lata temu pasażerowie Ryanaira mogli odprawić się bezpłatnie na tydzień przed lotem. Potem czas ograniczono do czterech dni, teraz do dwóch. NajpóŸniej, jak dotychczas, będzie można się odprawić na dwie godziny przed startem samolotu. Jeœli ktoœ nie zdšży, za odprawę na lotnisku zapłaci dodatkowe 55 euro.

Od stycznia Ryanair wprowadził jeszcze inne obostrzenie: na pokład samolotu można wnieœć tylko jeden bagaż podręczny, nawet jeœli drugim bagażem miałaby być damska torebka. To ograniczenie nie dotyczy jednak osób, które zapłaciły za przywilej wejœcia na pokład w pierwszej kolejnoœci.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL