Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Na wiosnę spółka Air Canada z Air China

materiały prasowe
Prezes Air Canada poinformował, że spółka j. v. z Air China powstanie na wiosnę pomagajšc przewoŸnikowi rywalizować w strefie Pacyfiku
Obaj przewoŸnicy majš już porozumienia o œwiadczeniu usług w zakresie wspólnej rezerwacji miejsc (codesharing) i o korzystaniu z ich pasażerów przez wzajemne poczekalnie, ale spółka w pełnym zakresie pozwoli rozszerzyć tę współpracę, wzmacniajšc Air Canada, która ma problemy z utrzymaniem rentownoœci w lotach do Chin i Hongkongu. - Mamy zaplanowane spotkania w okresie do maja, aby zorientować się, czy możemy ustalić ostatnie szczegóły dotyczšce spółki. Powinna być z pewnoœciš wsparciem dla nas w agresywniejszym rywalizowaniu — powiedział analitykom prezes Calin Rovinescu. Największa kanadyjska linia lotnicza musi też liczyć się z konkurencjš WestJet Airlines, która zwiększa liczbę połšczeń międzynarodowych, podobnie z naciskami na podwyższanie cen przewozów w miarę drożenia paliwa. — Absolutnie spodziewamy się w tym roku odbicia tych cen. Nasze wyczulenie na paliwo jest ważnym elementem naszej strategii w ustalaniu cen — stwierdził Rovinescu.
W IV kwartale Air Canada zwiększyła przewozy pasażerów o 9,9 proc. zmniejszajšc o 1,3 proc. koszty na jednego podróżnego. Ocenia jednak, że w I kwartale koszty na pasażera wzrosnš o 2-3 proc. Koszty paliwa zwiększyły się o 13,6 proc. do 67,5 centów kanad. za litr. Rozwój działalnoœci i kontrola kosztów pozwoliła wypracować marżę operacyjnš do 3,5 proc. wobec 0,5 proc. rok wczeœniej. Linia z Montrealu rozwija również taniš filię Rouge latajšca do miejscowoœci wypoczynkowych, bo podróżni szukajš cišgle tańszych lotopw, a WestJet przygotowuje się do uruchomienia w czerwcu własnej supertaniej wypustki.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL