Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Boeing bliżej umowy z Embraerem

AFP
Boeing przybliża się do umowy z brazylijskim Embraerem — powiedział prezes Dennis Muilenburg w wywiadzie dla kanału CNBC
Koncern przedstawił rzšdowi Brazylii plan kupna 80-90 proc. udziałów w nowej spółce, która objęłaby dział samolotów cywilnych Embraera. Zwišzek obu firm da koncernowi z USA duży udział w segmencie rynku mniejszych samolotów pasażerskich i zaostrzy rywalizację z Bombardierem, który produkuje samoloty CSeries, ze wsparciem Airbusa. Obaj wielcy, Airbus i Boeing zwiększajš rytm produkcji swoich nowych modeli do rekordowego poziomu chcšc zdobywać zamówienia, gdy roœnie popyt. - Przygotowaliœmy takš strukturę umowy, która zaspokoi potrzeby wszystkich zainteresowanych. Mam nadzieję, że uda nam się doprowadzić do pomyœlnego zakończenia. Mamy jeszcze trochę pracy do wykonania, ale robimy wyraŸne postępy — stwierdził. Muilenburg poinformował też o zwiększaniu przez koncern nakładów kapitałowych w proporcji do obrotów, czemu sprzyja obniżenie progów podatkowych w Stanach. Boeing zamierza zwiększyć produkcję do ponad 900 samolotów rocznie i dostarczyć w tym roku 810-815 wobec rekordowych 763 w 2017 r. Większa produkcja pobudzi przepływy gotówkowe. — W ubiegłym roku wyniosły nieco ponad 13 mld dolarów, w tym roku nastawiamy się na 15 mld — powiedział prezes.
Zapytany o możliwoœć tarć handlowych między Stanami i Chinami stwierdził, że bacznie œledzi wszelkie rozmowy obu krajów. — Mieliœmy dobry dialog z administracjš, także z chińskimi klientami i z chińskim rzšdem. Moim zdaniem ważne jest zrównoważone podejœcie do handlu z Chinami — odpowiedział.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL