Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Emirates ratuje program Airbusa kupujšc sporo A380

Adobe Stock
Emirates zadatkował kupno 20 superjumbo z opcjš na dalsze 16 o łšcznej wartoœci 16 mld dolarów, ratujšc praktycznie ten program Airbusa.

PrzewoŸnik z Dubaju, największy klient na te samoloty Airbusa podpisał potwierdzony kontrakt kupna łšcznie 36 samolotów dwupokładowych, nawišzujšc do listu intencyjnego dotyczšcego tej transakcji, ogłoszonego 18 stycznia. Kontrakt podpisano w obecnoœci premiera Francjš, Edouarda Philippe będšcego z wizytš w tym emiracie. Dostawy zacznš się w 2020 r.

Obecne zamówienie zwiększa do 178 liczbę superjumbo, jakie znajdš się we flocie Emirates.

Przy okazji premier Philippe i szef linii, szejk Ahmed bin Said al-Machtum omówili sprawę rozwoju usług lotniczych między Francjš i ZEA.

Prezes al-Machtum oœwiadczył, że "ta umowa podkreœla nasze przywišzanie do programu A380, zapewnia stabilnš produkcję i wspiera tysišce miejsc pracy w łańcuchu dostaw. To bardzo udany samolot dla naszych klientów, naszych działań i dla naszej marki. Będziemy nadal współpracować z Airbusem".

Zamówienie ratuje praktycznie program A380, bo zapewnia cišgłoœć produkcji tego największego samolotu pasażerskiego przez co najmniej 10 lat. Francuzi zastanawiali się wczeœniej nad stopniowym ograniczaniem jego produkcji z braku nowych zamówień, a nawet nad zaprzestaniem jej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL