Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

LOT poleci w tym roku łšcznie do 12 miast na Bałkanach

LOT poleci do Podgoricy
Adobe Stock
Od 1 czerwca polski przewoŸnik uruchomi bezpoœrednie rejsy do dwóch bałkańskich stolic: Macedonii— Skopje i wróci do Podgoricy w Czarnogórze. To oznacza, że LOT poleci w tym roku łšcznie do 12 miast na Bałkanach.

Częstotliwoœć obu tych kierunków będzie taka sama: szeœć razy w tygodniu. Rejsy do Skopje w Macedonii majš odbywać się codziennie oprócz niedziel. Do Podgoricy codziennie oprócz œrody.

– O zaletach Podgoricy nasi pasażerowie przekonali się już latem ubiegłego roku. W naszej ocenie kierunek ma taki potencjał, że zdecydowaliœmy się na powtórkę, ale z dużym wzrostem częstotliwoœci – mówi Adrian Kubicki, dyr. komunikacji korporacyjnej w Locie.

W ofercie przewoŸnika na lato 2018 (od końca marca do końca paŸdziernika) sš też rejsy do: Dubrownika (nowe połšczenie od maja — 6 rejsów tygodniowo), Zagrzebia (wzrost z 10 do 14), Splitu (2 rejsy), Puli (raz w tygodniu), Zadaru (2 rejsy), Belgradu (wzrost z 9 do 11), Ljubljany (wzrost z 6 do 7 połšczeń tygodniowo), Sofii (19 rejsów), Bukaresztu (3 rejsy dziennie) i Kluż-Napoki (6 rejsów tygodniowo).

W 2017 r. LOT ogłosił uruchomienie 27 połšczeń, w tym z Warszawy do: Los Angeles, Newark, Astany i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark. W ubiegłym roku LOT przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów, o niemal 1,5 mln więcej, niż w 2016.

W tym czasie przewoŸnik odebrał cztery nowe samoloty od Boeinga: dwa B787 Dreamliner i dwa B737 MAX. W 2018 r. do floty przewoŸnika wejdzie 12 kolejnych maszyn: trzy B787-9 (większa wersja Dreamlinera), trzy B737 MAX 8 i szeœć Embraerów 195.

Skopje i Podgorica sš trzecim i czwartym nowym połšczeniem ogłoszonym w tym roku. Wczeœnie linia informowała o uruchomieniu rejsów na moskiewskie Domodiedowo i z Krakowa do Budapesztu. Łšcznie w tym roku LOT będzie obsługiwał ponad 90 kierunków. A prezes linii, Rafał Milczarski zapewnia, że w tym roku LOT będzie się rozwijał w takim samym tempie, jak w 2017.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL