Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

LOT poleci z Krakowa do Budapesztu, częściej do Chicago

Bloomberg
LOT zwiększa swojš obecnoœć w regionach. Właœnie rozpoczšł sprzedaż biletów na połšczenie do Budapesztu.

Rejsy będš odbywać się 6 razy w tygodniu, oprócz czwartków. Pierwszy Bombardier Q400 poleci na tej trasie 28 kwietnia. Jednoczeœnie przewoŸnik będzie częœciej latać z Krakowa do Chicago. Od lipca będš to dwa rejsy tygodniowo, a nie jak dotychczas- jeden. Na tej trasie rocznie podróżuje ok 90 tys. ludzi.

Pierwszy rejs LOT-u z Krakowa do Budapesztu wystartuje 28 kwietnia. Połšczenie pozwoli pasażerom z południa Polski na łatwe przesiadki w Budapeszcie na rejsy dalekodystansowe LOT-u do Stanów Zjednoczonych. Od 3 maja linia rozpocznie regularne loty z Budapesztu do Nowego Jorku, od 5 maja do Chicago. Na nowojorskie lotnisko JFK LOT poleci z Budapesztu cztery, natomiast do Chicago O'Hare dwa razy w tygodniu.

— W założeniach strategicznych koncentrujemy się na budowaniu ruchu transferowego przez centrum przesiadkowe LOT-u w Warszawie. Jednoczeœnie w miarę w pojawiajšcych się możliwoœci biznesowych i większej dostępnoœci floty, LOT wykorzystuje potencjał połšczeń spoza Warszawy, m.in. z Krakowa – mówi Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej w LOT.

— Zwiększenie częstotliwoœci rejsów na trasie Kraków-Chicago to dowód zainteresowania pasażerów zainaugurowanym kilka miesięcy temu połšczeniem – mówi Radosław Włoszek, prezes zarzšdu Kraków Airport.

Nowe połšczenie między Krakowem a Budapesztem, zwiększona liczby rejsów między Krakowem a Chicago i rejsy dalekodystansowe Budapeszt-Chicago sš ze sobš skomunikowane zarówno w Krakowie, jak i w Budapeszcie. Pozwoli to podróżować między Krakowem i Budapesztem a Chicago cztery razy w tygodniu, ponieważ operacje odbywajš się w różne dni tygodnia (w pozostałe dni LOT oferuje dogodne połšczenia z i do Chicago z przesiadkš w Warszawie).

Połšczenie Kraków-Budapeszt, to jest kolejnym. jakie LOT otwiera z regionów. Wczeœniej uruchomił m.in. połšczenia z Wrocławia, Gdańska, Poznania, Lublina i Rzeszowa do Tel Awiwu, z Bydgoszczy do Lwowa i z Rzeszowa do Chicago.

Pożyczka gotówkowa w ING Bank Œlšski. RRSO 19,77%. Zobacz więcej >

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL