Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Pierwszy A350-1000 w lutym u klienta

AFP
Airbus dostarczy pierwszy samolot A350-1000 linii Qatar Airways w dniach 15-20 lutego — poinformował prezes Akbar al-Baker.
Dostawa największego europejskiego samolotu 2-silnikowego premierowemu klientowi opóŸniła się z końca 2017 r. z powodu problemów z zainstalowaniem foteli w klasie biznes. — Trwa bardzo dobry postęp i otrzymamy nasz samolot między 15 a 20 lutego — powiedział dziennikarzom w Doha prezes al-Baker. PrzewoŸnik znad Zatoki zamówił 37 tych maszyn. Airbus „przygotowuje się do dostarczenia pierwszego A350-1000 Qatar Airways w najbliższych tygodniach — stwierdził w komunikacie dla prasy szef działu samolotów cywilnych Fabrice Brégier. „Skomplikowana konfiguracja foteli w klasie Qsuite polegajšca na ustawieniu ich frontem do siebie, z rozkładanymi na zupełnie płaskie podwójne łóżka spowodowała opóŸnienie dostawy do lutego — dodał al-Baker. A350-1000 będzie pierwszym samolotem Airbusa z klasš Qsuite, pokazanš w 2017 r. i wprowadzona do BV777 Qatar Airways — dodał prezes tej linii.
Spotkał się z dziennikarzami na pokładzie jednego z samolotów uczestniczšcych w testach, poinformował, że spodziewa się odebrać w tym roku cztery takie maszyny. — To jest przewidziane w kontrakcie i mam nadzieję, że Airbus dostarczy je nam. Samolot będzie poczštkowo latać na długich trasach, a kilka miesięcy póŸniej po sprawdzeniu, czy nie ma z nim problemów technicznych przejdzie na najdłuższe szlaki. PrzewoŸnik ma nadzieję otrzymać pierwszy B777X w I półroczu 2020 r., zamówił 60- takich samolotów.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL