Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Pierwszy A350-1000 dla Qatar Airways trafi później

Flickr
PrzewoŸnik Qatar Airways odbierze pierwszy największy samolot szerokokadłubowy Airbusa póŸniej, w lutym, z powodu skomplikowanej konfiguracji foteli w klasie biznes - poinformował prezes tej linii.

Qatar jest premierowym klientem tego samolotu, poczštkowo pierwszy egzemplarz z 37 zamówionych miał odebrać w 2017 r. - Dostawa nastšpi w lutym - powiedział na konferencji prasowej w Doha Akbar al-Baker i wyjaœnił, że opóŸnienie wynika rozmieszczenia foteli w klasie Qsuite, na co potrzeba było więcej czasu. Samolot znajduje się nadal w hangarze Airbusa w Tuluzie.

Wiadomo też, że prezes al-Baker jest niezwykle skrupulatnym klientem pod względem jakoœci i wykonania wszystkich elementów wyposażenia samolotów zgodnie ze specyfikacjš. Przez dłuŸszy czas nie odbierał samolotów wšskokadłubowych Airbusa, bo miał zastrzeżenia do pracy silników.

Rzecznik producenta odmówił komentarza i stwierdził, że tego rodzaju informacje ogłaszajš klienci.

Qatar Airways zamówił łšcznie 80 samolotów A350, w tym mniejsze A350-900, z których częœć już lata. Wydłużona wersja -1000 ma konkurować z B777 Boeinga.

al-Baker wyjaœnił, że jego grupa nie jest na razie zainteresowana udziałami w Air India i Pakistan International, które rzšdy Indii i Pakistanu chcš sprywatyzować. Qatar ma mniejszoœciowe udziały w IAG, LATAM Airlines, Cathay Pacific i we włoskiej Meridiana.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL