Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Nici z rozmów Boeinga z Embraerem

Bloomberg
Rozmowy Boeinga z Embraerem o ewentualnym zwišzku nie rozwišzały podstawowych kwestii jak kontrola nad firmš brazylijskš czy możliwoœć bardziej zawężonej spółki j. v. — podały dwie osoby zwišzane z tymi rozmowami

Dziennik „Valor Economico" podał wczeœniej, że rozmowy dotyczyły spółek j. v. i wspólnych porozumień biznesowych pozwalajšcych dzielić się kosztami i przychodami, projektować nowe wyroby bez zmiany kontroli nad Embraerem. Takie rozwišzanie mogłoby ułatwić aprobatę rzšdu Brazylii majšcego prawo wetowania strategicznych decyzji dotyczšcych firmy lotniczej.

Jedna z osób poinformowała teraz, że spółka j. v. nie byłaby skutecznym sposobem połšczenia zasobów inżynierskich, poszukiwania nowych możliwoœci biznesowych, nie zaspokoiłaby również zainteresowania Boeinga gamš samolotów regionalnych Embraera, jego programami wojskowymi i samolotów dyspozycyjnych.

Boeing spotkał się wczeœniej z podobnymi problemami, stworzył więc takie filie przemysłu obronnego w Australii i W. Brytanii, aby spełniały wymogi suwerennoœci. Te przypadki mogš posłużyć jako punkt odniesienia w Brazylii — stwierdzili informatorzy, ale żadna z firm nie chciała rozmawiać o tym.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL