Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Ryanair stara się o brytyjskš licencję

Bloomberg
Tani irlandzki przewoŸnik wystšpił do brytyjskich władz o licencję operacyjnš, której może potrzebować w razie twardego Brexitu

Prawo do latania regulujš obecnie umowy dotyczšce całej Unii, a ponieważ nie sš częœciš regulacji WTO, to sektor lotniczy nie ma naturalnego rozwišzania awaryjnego w zakresie ochrony lotów, jeœli nie dojdzie do porozumienia Londynu z Brukselš. Ryanair poszedł zatem za przykładem Wizz Aira i za poœrednictwem swej brytyjskiej filii wystšpił o licencję na działalnoœć w W. Brytanii.

„Filia Ryanair UK wystšpiła 21 grudnia do Urzędu Lotnictwa Cywilnego CAA o certyfikat działalnoœci w powietrzu AOC w Zjednoczonym Królestwie. Może być wymagany dla trzech brytyjskich tras Ryanaira w razie twardego Brexitu w marcu 2019" — głosi komunikat przewoŸnika.

Ryanair ogłosił w 2017 r., że zamierza zrezygnować z rozwijania działalnoœci w W. Brytanii w cišgu najbliższych 2 lat z powodu obaw, że brak jasnoœci co do Brexitu doprowadzi do poważnych zakłóceń w podróżach lotniczych i zmniejszy popyt na nie. Trzy brytyjskie szlaki obsługiwane przez linię z Dublina stanowiš zaledwie ok. 2 proc. jej działalnoœci.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL