Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Fałszywa promocja w Ryanairze

Bloomberg
Wygraj już dzisiaj 1500 złotych na bilety lotnicze Ryanaira! Oferta rzeczywiœcie wydaje się kuszšca. Ale tylko pozornie jej nadawcš jest największa linia lotnicza w Europie.

Do posiadania takiego kuponu zachęca portal news.ciekaweporady.pl, a w mailu, a jakże, pokazuje się i logo Ryanaira i jego samolot. Dostęp do lotów „darmowych w 100 procentach" ma ułatwić wypełnienie ankiety, które niedoinformowanemu bšdŸ naiwnemu internaucie rzeczywiœcie zajmie nie więcej niż pół minuty. Jak zapewniajš wysyłajšcy, Ryanair nie wyznacza rejsów, na które obowišzuje promocja (to rzeczywiœcie często zdarza się w ofertach przewoŸnika, tyle że nigdy nie sš one darmowe). No i oczywiœcie jako WAŻNE podkreœlono, że promocja trwa jedynie trzy dni.

Tyle, że jest to nieprawda. — To nie jest oficjalny e-mail od Ryanaira. Podejmiemy niezbędne kroki prawne w celu zaprzestania jego dystrybucji i bezprawnego użycia logo firmy — powiedziała „Rzeczpospolitej" Olga Pawlonka, która odpowiada za sprzedaż i marketing Ryanaira w Europie Œrodkowej i Wschodniej. I już zgłosiła sprawę prawnikom Ryanaira.

Wysyłajšcy maila może mieć potężne kłopoty, ponieważ Ryanair bardzo kontroluje wykorzystanie swojego znaku towarowego.

W jakim celu „ciekaweporady" podszyły się pod Ryanaira? To proste. Zapewne miały bazę danych- adresy mailowe i sprawdzały aktywnoœć właœcicieli, ich wiek i status. Zapewne wykonywały usługę na czyjeœ zlecenie. Teraz muszš się liczyć z potężnš karš.

Olga Pawlonka zwraca dodatkowo uwagę, że maile wysyła firma zarejestrowana we Włoszech, która dodatkowo wyjaœnia „Otrzymaliœcie Państwo niniejszš wiadomoœć, ponieważ zapisali się Państwo do klubu ciekaweporady.pl Zgodnie z ustawš o przetwarzaniu danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku nr 101 poz 926), wyrazili Państwo zgodę na otrzymywanie od nas i naszych partnerów materiałów reklamowych".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL