Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Regionalny samolot Mitsubishi w 2020 r.

materiały prasowe
Mitsubishi Heavy Industries zmierza planowo do dostarczenia pierwszego regionalnego samolotu MRJ w połowie 2020 r. mimo wielu opóŸnień i ryzyka rezygnacji z zamówień — ogłosił szef firmy

Dostawę tego regionalnego odrzutowca cywilnego MRJ odraczano pięciokrotnie wobec pierwszego terminu 2013 r., co doprowadziło do znacznego wzrostu kosztów tego programu. Grudniowa informacja, że producent może stracić zamówienie Eastern Air Lines wywołał więcej pytań o przyszłoœć tego programu.

- Działamy zgodnie z planem — powiedział dziennikarzom szef Mitsubishi Aircraft Hisakazu Mizutani odnoœnie do terminu połowy 2020 r. — Możemy go dotrzymać. — dodał. Spotkanie odbyło się 8 grudnia w Nagoi pod warunkiem, że jego wypowiedŸ nie ukaże się przed 1 stycznia.

Mizutani powiedział, że firmie grozi utrata zamówienia Eastern Air Lines na 20 sztuk z opcjš na 20 następnych, ale producent prowadzi stałe rozmowy z tš liniš lotniczš. Firma stwierdziła, że dotychczas nie anulowani żadnego zamówienia.

Łšcznie ma zamówienia na 233 samoloty 90-miejscowe, w cišgu 20 lat planuje sprzedanie ponad tysišca. Tacy klienci jak ANA Holdings mówili, że nie zamierzajš rezygnować z zakupów mimo opóŸnień w produkcji i dostawach.

Większoœciowym udziałowcem Mitsubishi Aircarft jest Mitsubishi HI, Toyota i Mitsubishi Corp maja udziały w tej spółce.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL