Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Na lotnisku Londyn-City wykryto bombę. Loty odwołane

Port lotniczy Londyn-City
www.londoncityairport.com
Port lotniczy Londyn-City został w poniedziałek rano zamknięty w zwišzku ze znalezieniem w przepływajšcej nieopodal Tamizie bomby z czasów II wojny œwiatowej.

Międzynarodowy port lotniczy Londyn-City mieœci się w dzielnicy Royal Docks, około 10 km na wschód od City of London. Ładunek wybuchowy z czasów II wojny œwiatowej został odnaleziony w Tamizie w niedzielę podczas remontu lotniska, bardzo blisko jednego z pasów startowych. Królewska Marynarka Wojenna zabezpieczyła ponad 200-metrowš strefę wokół miejsca odnalezienia bomby. W efekcie całe lotnisko zostanie na ten dzień wyłšczone z ruchu - podała londyńska Metropolitalna Służba Policyjna.

 

Władze lotniska poinformowały o odwołaniu wszystkich lotów zaplanowanych na poniedziałek na Twitterze. Zaznaczyły, że współpracujš œciœle z policjš i marynarkš, by jak najszybciej rozwišzać problem i bezpiecznie usunšć ładunek wybuchowy z lotniska. Pasażerowie, którzy mieli tego dnia wyloty, proszeni sš o nie przejeżdżanie na lotnisko i skontaktowanie się ze swoimi liniami lotniczymi po dalsze informacje.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL