Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Mikroskopijna poprawa w Alitalii

Bloomberg
Narodowy włoski przewoŸnik zwiększył w 2017 r. obroty o 1 proc, po raz pierwszy od 6 lat, a według jego dyrektora handlowego, Fabio Marii Lazzeriniego, w tym roku ma być jeszcze lepiej.

Alitalia, która w cišgu 70 lat istnienia miała rzadko jakikolwiek zysk, trafiła w 2017 r. pod zarzšd komisaryczny 3 administratorów wyznaczonych przez rzšd, po odrzuceniu przez jej załogę planu sanacji przewidujšcego obniżenie zarobków i zmniejszenie zatrudnienia. Rzšd stara się teraz wybrać potencjalnego kandydata i sprzedać linię przed wyborami powszechnymi 4 marca.

Alitalia zakłada znaczna poprawę obrotowy i liczby przewiezionych podróżnych w 2018 r. - powiedział dyr. Lazzerini na konferencji prasowej w Rzymie. W grudniu obroty wzrosły o 3 proc., linia liczy na 4-5 proc. w I kwartale dzięki nowym połšczeniom i większemu wypełnieniu samolotów. Ten współczynnik ma poprawic się o 6-7 proc.

Wsród kandydatów do kupna linii sš Lufthansa, easyJet i amerykański fundusz inwestycyjny Cerberus, bo interesujš ich sloty we Włoszech, pištym rynku turystycznym na œwiecie.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL