Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Nowość: do Aldiego po bilety lotnicze

Bloomberg
Tanie linie lotnicze Eurowings zaczęły kooperację z dyskontem Aldi, który od przyszłego tygodnia będzie sprzedawał bilety na loty do ciepłych krajów.

Jak donosi portal Spiegel online jest to powtórka z kooperacji sprzed 10 lat. Jesieniš 2008 prawdziwš sensacjš było to, że za 39 euro można było kupić u Aldiego po raz pierwszy bilety tanich linii lotniczych Lufthansy, Germanwings.

Tym razem kooperacja jest dużo szersza. Jak informuje Spiegel online, od wtorku (2.01.2018) łowcy okazji na portalu Aldi mogš kupić talony na bilet powrotny na loty Eurowings. Talony będzie można wykorzystać rezerwujšc loty do Bangkoku, Puketu, Hawany czy pięciu innych odległych destynacji.

Podróż w obydwie strony kosztuje 499 euro, łšcznie z małym bonusem: bezpłatnym przejazdem pocišgiem na lotnisko Kolonia/Bonn i Duesseldorf. Przy wylotach z Monachium trzeba dopłacić jeszcze 80 euro.

 

Małe ale…

Oferta ta ma jednak kilka haczyków, które trzeba uwzględnić planujšc podróż. Organizatorem kooperacji jest córka operatora turystyki TUI Berge & Meer. To biuro podróży zakupiło w Eurowings jednak tylko ograniczony kontyngent w Airbusach zabierajšcych na pokład 310 osób. Jeżeli kontyngent ten się wyczerpie, a klient nie akceptuje innego zastępczego terminu, musi przystać na alternatywnš ofertę Berge & Meer.

- Pasażer nie ma pewnoœci, że będzie mógł polecieć do obranego celu w wybranym przez siebie terminie – wyjaœnia Franka Kuehn ze zrzeszenia organizacji konsumenckich w Berlinie. Oferta ta ma jeszcze kilka innych ograniczeń. Talony można kupić tylko do końca stycznia 2018 i zrealizować do 14 lutego, pomimo że loty można odbyć dopiero od połowy kwietnia, a ich ważnoœć kończy się w czerwcu. Talonów nie można zrealizować np. na loty w Zielone Œwištki pod koniec maja. Jest to bowiem okres, kiedy samoloty Eurowings sš i tak zapełnione do ostatniego miejsca, za które pasażerowie zapłacili najwyższe ceny.

 

ródło: Deutsche Welle

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL