Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

EasyJet korzysta z kłopotów rywali

Materiały Promocyjne
Kurs akcji taniego przewoŸnika EasyJet wzrósł na otwarciu sesji w Londynie o 6,7 proc., najbardziej od czerwca 2016 r. Od poczštku roku papiery te zdrożały o 34 proc., a kapitalizacja spółki wynosi 7,1 mld USD.

Prezes spółki Carolyn McCall we wtorkowym wywiadzie telewizyjnym nie ukrywała, że taki wzrost notowań wynika między innymi z „bardzo dobrych wiadomoœci dla EasyJet” takich jak upadek brytyjskiego przewoŸnika Monarch i niemieckiego Air Berlin, wniosek o upadłoœć złożony przez Alitalię czy wreszcie ograniczenie działalnoœci Ryanaira spowodowane kłopotami pracowniczymi.

Wszystko to sprawia, że EasyJet spodziewa się co najmniej jednocyfrowego wzrostu przychodów w przeliczeniu na jedno miejsce w obecnym pierwszym półroczu tej spółki kończšcym się w marcu.

Tak wielkie zamieszanie na europejskim rynku przewozów lotniczych dało brytyjskiej spółce konkretne korzyœci strukturalne i przyszło w samš porę, bo spadek kursu funta negatywnie wpłynšł na jej przychody w minionym, roku finansowym.

Prezes McCall powiedziała też, że wzrost cen ropy naftowej spowoduje dalszy wzrost napięcia na tym rynku, ale „silni wyjdš z tego silniejsi, a słabi słabsi”. Dodała, że EasyJet jest „bardzo dobrze zabezpieczona”.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL