Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Nowe czartery LOTu do Ameryki Południowej

materiały prasowe
Szeœć kierunków czarterowych uruchomi LOT w tym sezonie zimowym. Wœród nich znajda się Rio de Janeiro i Panama, czyli miasta, które wczeœniej nie były dostępne w ofercie polskiego przewoŸnika.

Jak już informowaliœmy w „Rzeczpospolitej” i na rp.pl, inauguracja połšczenia do Brazylii została zaplanowana na 2 listopada. Pierwszy rejs do Panamy wystartuje 25 grudnia.

Warszawę i Rio de Janeiro dzieli odległoœć 11 tys. km. Dreamliner LOTu pokona jš w 13 godz. 10 minut. Tyle samo potrwa podróż z Warszawy do Panamy. Będš to najkrótsze połšczenia między stolicš Polski i Amerykš Południowš. Jak wynika z umowy, jakš polski przewoŸnik podpisał z biurem podróży Rainbow, zimš 2017/2018, czyli od końca paŸdziernika br. do końca marca przyszłego roku, LOT zawiezie turystów z Polski także do Meksyku, na Kubę, do Wietnamu i Tajlandii.

Do Rio, Panamy, oraz Miasta Ho Chi Minha w Wietnamie LOT będzie latał co 10-11 dni. Do stolicy Tajlandii — Bangkoku oraz Cancun w Meksyku i kubńskiego kurortu Varadero co tydzień. Wszystkie rejsy będš wykonywane samolotem Boeing 787 Dreamliner, na pokładzie którego znajdujš się 252 fotele dla pasażerów w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

LOT zamierza powiększyć swojš ofertę czarterowš. —Prowadzimy już rozmowy z kilkoma kontrahentami w sprawie obsługi czarterowej kolejnych sezonów — mówi Iwona Stańczak, kierownik Działu Sprzedaży Czarterów LOT.

W ramach rozkładu zimowego 2017/2018 LOT będzie wykonywał ponad 50 rejsów czarterowych miesięcznie. Obecna umowa z Rainbow obowišzuje do końca marca 2018 r. Potem przeznaczony do operacji czarterowych Boeing 787 wróci do regularnej siatki połšczeń LOT-u. Na razie na polskim rynku czarterów LOT nie jest dużym graczem, Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, jego udział w tym rynku w I poł. 2017 roku wyniósł zaledwie 2,99 proc. i przewiózł 41 tys. pasażerów.

Latem tego roku LOT odebrał dwa kolejne szerokokadłubowe samoloty Boeing 787-8 Dreamliner. Dzięki temu ich liczba we flocie polskiego przewoŸnika wzrosła do oœmiu, a polski przewoŸnik m.in. zwiększył częstotliwoœci rejsów do Seulu i Tokio oraz uruchomił nowe połšczenie dalekodystansowe z Krakowa do Chicago. W przyszłym roku LOT odbierze trzy z zamówionych czterech większych Dreamlinerów w wersji 787-9, z których każdy będzie posiadał na pokładzie 294 fotele w trzech klasach podróży. Umożliwiš one polskiemu przerwoŸnikowi dalszy rozwój na kierunkach dalekodystansowych, m.in. uruchomienie od maja przyszłego roku rejsów z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, inaugurację nowych kierunków w Azji oraz posłużš do obsługi kolejnych połšczeń czarterowych.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL